| razadeluna a întrebat:

Aveti colege de scoala care nu se fardeaza deloc, niciodata? Arata OK, cum vi se pare?

9 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Da, am astfel de colege, atat timp cat ele se simt bine asa, noi nu avem ce sa comentam, plus ca probabil nu au probleme cu pielea sau nu stiu sa se machieze si de asta prefera sa n-o faca.E foarte ok sa nu te machiezi, dar nu e DELOC ok sa nu-ti ingrijesti fata chiar daca nu te machiezi.In fiecare dimineata si seara trebuie sa-ti cureti fata cu un produs bland si destinat tipului tau de ten si sa aplici o crema hidratanta.Cand iesi pe timpul zilei, trebuie sa aplici si crema cu spf, pe tot parcursul anului! E bine sa-ti exfoliezi fata din cand in cand si sa faci o masca.Fie ca porti machiaj, fie ca nu, tot trebuie sa ai grija de fata ta! Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata di față.

| Kenya a răspuns:

Da,mi se pare ca arata mai bine nefardate.

| Legend123 a răspuns:

No. la mine toate se umplu de prafuri si de chimicale pe fata, si tot urate sunt ale dracu.

| DenisaKarolina a răspuns:

Buna, eu nu ma machiez absolut deloc, ce parere ai? happy apropo sunt fata din fata. big grin

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Da, am colege care nu se machiază chiar deloc şi mi se par chiar cele mai drăguţe din clasă. Sunt mult mai frumoase naturale. big grin

| Lucyamaria a răspuns:

Da! Sunt o gramada si mi se pare ca arata bine atata timp cat isi arata adevarata fatawinking

| Milla5 a răspuns:

Da am o prietena care e la scoala cu mine si face 16 ani si nu se machiaza deloc penteu ca nu ii place ea e mereu dar mereu naturala¥¥》 na nu-s intr un del are de castigat pe mai tarziu ea va avea un ten frumos, dar nah orice fata fie ea si cat de mica pune ori un rimel sau fond de ten etc... deci nu-s faza cu machiatul e normal.))