| Denianonim a întrebat:

Aveți idee de ce imi apar riduri pe obraji? Am 13 ani și am riduri fine pe față, nu știu de la ce imi apar, apar așa peste noapte
Nu mă dau cu pudră, fond de ten cu din astea
În schimb mă dau pe față (am pistrui) cu o cremă de la farmec, de la ea ma ustură fața foarte tare dar pistruii au dispărut aproape de tot
Mulți nu se mai văd iar acum am foarte puțini(cred că nu voi mai face tratamentul cu laser prea curând)
Mă dau cu crema asta de o săptămână
Posibil să am riduri de la cremă?
Vor mai dispărea de fața mea?
Răspundeți cât mai repede

Răspuns Câştigător
| asdfq a răspuns:

Cel mai probabil nu sunt riduri, ci crapaturi. Crema aia iti afecteaza tenul, la 13 ani foarte sensibil. E o prostie sa vrei sa iti scoti pistruii. Sunt adorabili. Ar trebui sa renunti la tot felul de tratamente. Eu as fi vrut sa am pistrui dar din pacate am cateva alunite. In plus nu cred ca este sanatos pentru tine sa faci tratament cu laser si sa folosesti creme anti-pistrui. Te-ai gandit sa iti schimbi culoarea parului? UIta-te la toate acele irish models care au pistrui si sunt adorate. Ed Sheeran are pistrui si toata lumea il iubeste. Esti frumoasa asa. nu ai nevoie de tratamente.

Răspuns utilizator avertizat
| asdfq a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

Pistruii? Tu realizezi ca odata cu varsta nu vor mai arata asa rau, nu? Ia si traieste-ti copilaria si lasa nimicurile astea

Răspuns utilizator avertizat
| asdfq a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

First of all you dumbass, nu tie iti ziceam sa iti vezi de copilarie
Second, e alegerea ta de cand nu ai mai vrut sa fii o persoana decenta. Daca te simti mandra cu afirmatia despre dizvirginarea ta, bravo tie. Multi nu ar face-o.
p.s. esti asa trista gandindu-te ca odata cu 18 ani nu mai poti fi copil. Nu stii sa apreciezi nimic cu adevarat. In locul tau mi-as face o introspectie si mi-as pune niste semne de intrebare legate de viata pe care am ales sa o traiesc. Desigur, totul e amuzant acum, dar sa vedem cum o sa ti se mai para peste 2-3 ani.

| Denianonim explică (pentru OnutzaIlm34):

Numai pe obraji

| Denianonim explică (pentru asdfq):

Am doar pe obraji
Dar nu imi plac
Sunt prea inchisi la culoare
Aproape maro

| asdfq a răspuns (pentru Denianonim):

SUNT NORMALI FFS
vezi-ti de viata si copilarie
vrei sa ajungi ca dupa o mutatie de la Cernobal? Hai sa fim seriosi si un pic cu capul pe umeri.
Duda, la urma urmei, e viata ta, fata ta. La cat tot insisti pare-mi-se ca tu cauti de fapt atentie si nu un sfat sanatos.

Răspuns utilizator avertizat
| asdfq a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

Nu eu sunt aia care da detalii despre viata privata pe internet.

18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

TOATE materialele de "infrumusatire" contin o gramada de chimicale, care "mananca" pielea, urmand ca la 30 ani sa arati chiar cu 10-20 ani mai batrana (aceste chimicale cauzeaza si ridurile).
Daca vrei sa-ti strici tenul cu chimicale, n-ai decat, dar ridurile sunt din cauza lor.

Parul frumos si ingrijit, pistruii, etc sunt podoabele naturale date de Dumnezeu, pe care multi le invidiaza, fiindca nu le au. Nu asculta de ele, vor doar sa te traga in jos, sa nu le faci concurenta.

Răspuns utilizator avertizat
| Jrr_Klaudiu_1995 a răspuns:

Ridurile apar de la stres.Nu e de la crema. Daca nu faci niciun tratament probabil nu vor dispărea.

| ivsk a răspuns:

Crema conține acid citric câte ajuta la albirea tenului, o crema hidratanta și câteva măști cu miere sunt ideale.

| DanaBOSS a răspuns:

Iti apar riduri pentru ca stai prea mult la calculator

| Denianonim explică (pentru DanaBOSS):

Ha ha ha ce am mai râs

| IulianaAlexe a răspuns:

Ridurile apar de la stres.Nu e de la crema. Daca nu faci niciun tratament probabil nu vor dispărea.
Cred că ar trebui să iei o crema anti riduri de la Farmacie (probabil că are).Așa cred, nu sunt doctor.Ar trebui sa consulți părerea unui specialist.(doctor, farmacista.)
Vizavi de crema anti pistrui nu pot zice nimic.E strict alegerea ta...
Sper că te am ajutat.Primesc FUNDA?

| asdfq a răspuns (pentru IulianaAlexe):

Alta care nu stie ce vorbeste. Exista mai multe tipuri de riduri ffs, nu doar alea de la stres. 'Primesc funda?' ce penibil
ai sarit peste partea in care zicea ca o ustura pielea de la crema? usturimea apare in urma unui grad chimic ridicat sau a unei dezhidratari masive. Pielea se crapa usor si apar un fel de canale, confundate cu riduri. Nu poti face riduri pe obrazi la 13 ani, alea apar pe la 70