| anonim_4396 a întrebat:

Aveti ideie se poate monta diamante pe argint?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar firmele care fac ceasuri si coliere stiu sa le monteze.

| Dismally a răspuns:

Se pot monta si pe plumb daca vrei happy Totusi avand in vedere valoare diamantelor nu ar avea sens.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu se monteaza dimantele decat in aur si-n platina.

| drhotzu a răspuns:

In primul rand:
idee, nu "idee"...
si da se pot monta in orice la cerere...
dar data fiind valoarea diamantelor se pune in metale mai pretioase, platina/aur... dar daca vrei ti le pune si in lut... bani sa dai!

| drhotzu a răspuns:

Plus:
se pot monta, nu se poate monta... trebuie sa faci acordul, este corect asa:
se poate monta un diamant, sau se pot monta diamante...
da?

| luisanamy a răspuns:

Nu se pot monta diamantele pe argint.

| Dumitru_Daniela-Liz_1967 a răspuns:

Da, se pot monta diamante in argint deoarece, in combinatie cu alte metale devine dur si in consecinta, bun pentru diamante.