| GulDan a întrebat:

Care e metoda mai buna sa castig bani din desene? Sa imi fac un site cu desene, sa pun pe site-uri desenele mele sau sa ma filmez in timp ce desenez? poate mai aveti alta ideie..Mersi!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sfat. Orice ai face, incearca sa faci colaborare cu site-uri mai cunoscute. Cand pleci tu singur de unul e foarte greu.

| GulDan explică (pentru sltlp):

Stiu da n-am cu cine/unde...ca singur nici nu ma pot apuca.

| sltlp a răspuns (pentru GulDan):

Nu te pot ajuta prea mult deoarece nu sunt foarte cunoscut in acest domeniu. Vezi daca gasesti ceva pe site-uri gen creative mokeyz sau https://www.facebook.com/groups/176577979136480/

| Joker1305 a răspuns:

Si eu am avut o afacere cu desene big grin Am castigat destul de mult :p Eu zic sa incepi sa vinzi prietenilor, colegilor, etc. sau poti sa pui anunturi prin orasul unde locuiesti dar daca chiar ai talent poti sa-ti faci un site cu desenewinking Iti zica eu ca nu merita sa te filmezi. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin O zi placutawinking

| GulDan explică (pentru Joker1305):

OK mersi dar sti cam ce ar fi ok sa desenez? orce ma duce capu?

| Joker1305 a răspuns (pentru GulDan):

Pai depinde, daca vrei sa fii un pictor abstract poti sa desenezi ce-ti trece prin cap si sa inramezi desenul frumos cu o rama( costa in jur de 8-10 lei o rama) tongue sau daca vrei sa castigi multi bani ( chiar pana la 50 lei pe desen) ai putea sa desenezi portrete daca te pricepi big grin