| AndreeaBaby69 a întrebat:

Aveti niste sfaturi sau incurajari ca sa ma apuc de dieta si sa o tin pana imi ating scopul? Ceva la care sa ma gandesc de fiecare data cand am pofta de mancare... funda happy

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca ti-e foame sau pofta, mananca! Altfel vei acumula frustrari, o sa te simti nasol din punct de vedere psihic si cand o sa "scapi" o sa te imbuibi cu de toate, sabotandu-ti astfel dieta happy
Secretul sta in masura!
Ti pofta de ciocolata? Foarte bine, mananca 2 patretele nu o tableta intreaga.

| Syndre a răspuns:

Mânâncă în fața oglinzii. În pielea goală.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Gândește-te la cât de bine vei arăta când totul se va termina! Și nu încerca să ții diete foarte stricte dacă este prima oară pentru că e greu și te va epuiza atât psihic cât și fizic.
Sfatul meu este să renunți pentru început, măcar 1-2 săptămâni la alimentele grase, făinoase. Și, gândește-te la ce bine te vei simții când vei ajunge la greutatea dorită mai ales că vine vara și o să-ți poți expune corpul.
Succes! :*

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Cind vrei sa maninci gandeste-te la figura perfecta si uitate la a ta si ai sa te poti abtine de la mincare sau fa ce fac eu de multe ori cind vreau sa mainc dar nu trebuie biau apa de fiecare data cind mi se face pofta de mincare si in plus apa este foarte buna pentru a da jos din kilograme si nu numai apa este ca un elixir al sanatatii am auzit si despre cure de slabit bazate pe apa.Fa-ti un regim alimentar si in nici-un caz nu il incalca daci daca il vei neglija o data poti sa zici ca ai uitat de dieta.Iti urez succes! Si sper ca iti vei atinge scopul.

| RedRose1 a răspuns:

Poate pare ciudat, dar la mine merge : cand iti este foarte pofta de ceva si e in fata ta imagineazati-l in alb si negru ( asa transmiti creierului un mesaj negativ in legatura cu mancarea respectiva) laughing). si cand iti e foame poti bea apa cu lamaie si iti trece.