| YumeHime0 a întrebat:

Azi mi-am cumparat oja care crapa, dar cred ca nu m-am dat bine: pe unele unghii a crapat cum trebuie, pe altele aproape deloc, mai exact doar pe margini. Cum sa ma dau ca sa crape mai mult? ~Fundii~

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să le refaci complet. Șterge cu soluție dizolvantă pentru unghii care nu conține acetonă, aceasta din urmă distruge matrița unghială și aplici oja după ce te-ai spălat pe mâini cu apă și săpun și unghiile sunt foarte bine uscate.
După aplicarea ojei, folosește feonul pentru uscarea lor rapidă și să vezi ce de crăpături or să apară.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Trebuie sa le dai in strat uniform si egal pe fiecare unghie in parte. Si sa astepti cel putin 30 min intre baza si lac crapacios.

| ZoZoHeart a răspuns:

Ideea este ca in locurile unde nu a crapat a fost stratul de oja prea gros. Sratul de oja trebuie sa fie normal. Alta probema mai poate fi ca nu s-a uscat complet lacul/oja de sub ea. Deci, sterge-le cu acetona si urmeaza sfaturilewinking.

| Blablabla0012 a răspuns:

Dai cu o ora de exemplu roz, dupa ce se usuca dai cu oja care crapa (de ex negru), dai pe o unghii e si sufli si mai scututi mana. Trebuie sa dai pe toata unghiia pentru ca ea o ca crape frumos tongue

| Mirunikaa02 a răspuns:

Trebuie sa ai grija cu ea mai intai te dai cu o oja o lasi sa se usuce dupa care dai cu oja care crapa dar intr-un strat subtire asta-i secretul acestei oja stratul foarte subtire.Dar ce culoare ti-ai luat? Sper ca ti-am fost de mare folos Funda?

| leeya a răspuns:

Trebuie sa dai cu strat subtire

| pinkymouse09 a răspuns:

Trebuie sa-ti dai mai intai cu o oja simpla. sau daca vrei sa fie doar oja cre crapa [oja graffity] iti dai cu lac happy apoi, peste cu oja graffity.;] Tie ti s-a crapat pe la marigini probabil pentru ca iti ramasese oja care o aveai. Sper ca te-am ajutat cu ceva whistling Funda? love struck