| Dianananahalfpastee a întrebat:

Am o problema. Azi mi-am cumparat de la Avon lac mosaic effects(care se sparge pe unghii) si oricum l-as pune nu mi se crapa pe unghii deloc. Ceva idei? Cum sa-l fac sa se sparga? fundita. puppy dog eyes

12 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Se da unghia cu orice oja dorim, iar dupa uscare se aplica un strat de oja care se crapa.

Efectul de crapare apare in momentul uscarii ojei pe unghie.

Pentru a obtine luciu, la sfarsit se aplica un lac incolor.

| Dianananahalfpastee explică (pentru JustMusic):

Am facut asta, mai putin partea cu lacul incolor

| JustMusic a răspuns (pentru Dianananahalfpastee):

Pai dupa ce se usuca oja care se crapa incearca sa... o bati, sai ii dai cu un alt deget pe unghie poate se crapa, daca nu habar n-am.

| Deniiidk a răspuns:

Da aceasta oja trebuie data peste o alta oja de orice alta culoare, daca nu crapa inseamna ca nu este buna oja.eu mi-am luat de curand oja mozaic de la avon dar nu mi se pare buna, asa ca mi-am cumparat oja mozaic de la alta marca si este mai buna.

| Dianananahalfpastee explică (pentru Deniiidk):

De la ce marca mai exact?

| Deniiidk a răspuns (pentru Dianananahalfpastee):

Lm asa scrie pe ea, nu costa o avere dar este buna

| Dianananahalfpastee explică (pentru Deniiidk):

Si de unde e luata?

| Deniiidk a răspuns (pentru Dianananahalfpastee):

Eu am luat-o dintr-un magazin oarecare.Tu din ce oras esti?

| Dianananahalfpastee explică (pentru Deniiidk):

Baia Mare.

| alexandraalle96 a răspuns:

Cel mai bine e sa agiti foarte bine lacul inainte de folosire...la fel am patit si eu si incearca sa nu te faci cu lac lucios pe ungii, ci alge unul mat. Sper sa reusesti. Daca nici asta nu va merge atunci nu este lacul bun.

| BiiaBria a răspuns:

Pai inainte sa te faci cu lacul care crapa trebuie sa te faci cu orice fel de lac(care vrei tu) si sa astepti sa se usuce si doar apoi sa te faci cu cel care crapa.La fel am patit si eu.Mult succes:*

| Dianananahalfpastee explică (pentru BiiaBria):

Stiam asta, dar mi-am luat din alt magazin unu mai bun oh go on