| FataOreo a întrebat:

Bai. Care dracu` e diferenta dintre fard de obraz si pudra? raised eyebrows
Sau nu e nicio diferenta? laughing Dau funda, breh! rolling on the floor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fardul de obraz se foloseste numai pentru obraji, il gasesti in diverse culori, nuante, il alegi in functie de felul in care te imbraci, in functie de culoarea tenului, a ochilor. Pudra este un praf care se aplica pe toata suprafata fetei, uneori pe gat si piept la tinutele decoltate de seara, pe umeri eventual. Este de culoarea pielii si are rolul de a masca imperfectiunile pielii.

3 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Pudra se foloseste pe toata fata, iar fardul de obraz doar pe obraz.

| nomoretears1111 a răspuns:

Esti vreo vagaboanda, ceva? De ce injuri si, mai ales, de ce razi ca proasta-n balci? Ce inseamna vocabularul asta, pustoaica fara nimic in cap?

| FataOreo explică (pentru nomoretears1111):

Daca esti tu asa desteapta, tine`ti desteptaciunea`n cur si nu o mai scoate [oh go on]. te-am injurat pe tine? Huh? Bine ca n`am eu nimic in cap si esti tu gunoiera. [:p]