| betty17 a întrebat:

Baieti ce parere aveti de fetele care se dau cu oja neagra pe unghii(nu sunt emo, nu sunt rockerita si nici nu ma imbrac in acest mod)dar voi fetelor? daca ma dau cu 2 culori la o mana e aiurea?

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Nu mi se pare aiurea sa te dai cu mai multe oje, atat timp cat tu te simti bine asa, dar depinde foarte mult si de unde mergi. Cum e acum vacanta, iti poti permite si un curcubeu, daca esti mandra sa iesi asa din casa, insa la scoala sau in alte locuri clar ca ar fi mai bine sa porti o singura culoare sau chiar lac. Totul e despre cum te simti tu ok! :d

24 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Una normala. Ma dau cu oja neagra destul de des, si urasc acei,, emo''

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Eu prefer uneori culorile închise. M-am dat şi cu negru dar mai rar. E ok! Dacă te dai cu două culori şi presupunând că e un model ceva e ok! Dar nu alege roz şi galben că arată urât happy. Alege combinaţii ok! Baftă!

| candydream a răspuns:

Unghile negre nu sunt neaparat emo sau rock pot fi chiar elegante pentru ca la o tinuta de seara in culori inchise unghiile negre merg foarte bine.De altfel la unele ocazii nu te poti prezenta cu rochie roz si unghii verzi sau galbene ci iti trebuie o tinuta mai sobra. Si sincer nu mi se pare deloc aiurea sa te dai cu doua culori la o mana.

| 009 a răspuns:

Mia imi place si cam asa mile fac tot timpul sau, in loc de alb la manichiura frantuzeasca pun portocaliu sau negru arata fff binehappy

| 009 a răspuns:

Si faza ca daca porti negru esti emo am patit-o si eu... aproape toata clasa mea imi zice asa, a fii emo inseamna cu totul altcevahappy

| andreea_8479 a răspuns:

Nu este aiurea deloc. daca sti sa combini frumos culorile si ai unghiile ingrijite te poti da cu ce noante doresti

| LostInDreams a răspuns:

Nu, daca iti place este frumos chiarhappy. Nu stiu acum, dar anul trecut asta a fost o moda.Eu imi dadesm cu lac de unghii roz, alb si movbatting eyelashes. E frumos, dar sa gasesti combinatii potrivite

| valy a răspuns:

Nu nu este aiurea...pana la urma. e democratie. daca ti-e iti place ar trebui sa fii independenta si sa nu iti pese ce zice altii.important este sa iti placa tie.si chiar chestia cu 2 culori e chiar la moda.si oja neagra e ok. daca tie iti place poti sa faci orice vrei.in limita bunului simthappy

| M.madallina a răspuns:

Normal ca nu e aiurea...eu sunt aiurea, m-am dat intr-o zi cu albastru portocaliu si mov pe aceeasi manalaughing

| mihaibrasov a răspuns:

Din partea mea poti sa te dai cu 10 culori, ramai faina.

| NoAntidote a răspuns:

Eu am folosit oja neagra.in 2 culori.nu e aiurea!
dar sa nu folosesti culori prea tari!
roz deschis, alb. ceva in genu`. 2 culori tari.:-s. tipator!
si atata timp cat tie iti place ar trebui sa te doara undeva de ceea ce spun altii!laughing dar nici acolo.winking
:*
succes!:*

| deia a răspuns:

Mie imi place oja neagra happy si nu, din punctul meu de vedere nu e aiurea sa te dai cu 2 culori.
Eu asa am laughing, o unghie neagra si una roz happy.

| Libelle a răspuns:

M tenteaza sh pe mine o oja neagra...nu stiu dc.
cat despre 2 culori la o mana...eu m-am pe fiecare unghie cu o culoarebig grin

| Bianca1997 a răspuns:

Pentru mine nu e aiurea mi se pare destul de funky. mie imi place vezi sa fie niste culori deschise ca merge mai bine sau inchisa negru in afara de negru culorile inchise mi se par cam batranesti trecute e mai misto ceva de genu un verde deschis albastru deschis roz deschis poate chiar si un rosu strident.succes la manichiura aaa si daca te dai cu asa neagra nu esti neaparat rockerita sau emo.tongue wave

| Zowe a răspuns:

Nu m`am dat niciodata cu oja neagra dar m`ar tenta. Dar daca ai unchiile mici nu iti recomand. Oja neagra le micsoreaza si mai mult.
Cu doua culori am vazut-o si pe Lady Gaga. big grin Dar eu n`as avea tupeu... si sincer imi aduce aminte de un semafor.

| Micheline a răspuns:

Din punctul meu de vedere, fetele care se dau cu enşpe mii de culori sunt oarecum dornice de atentiehappy. Eu una daca vreau sa ma dau cu oja, folosesc o culoare simpla, draguta si de bun-gust.Acum,fiecare cu gusturile luihappy

| roxanaaaaaa_3049 a răspuns:

Eu una nu am nimic impotriva si eu ma dau uneori si eu am avut 10 culori diferitehappy

| cristiana_4483 a răspuns:

Nu mi se pare aiurea deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca este foarte chic sa te dai cu doua culorila o mana(doar daca se potriveste), iar despre culoarea neagra
este la moda

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Da. e aiurea sa te dai cu doua culori la o mana.

| katalyn27 a răspuns:

Mie imi plac fetele care se dau cu negru..., faza cu doua culori, nu stiu depinde ce culori...

| AndreyG a răspuns:

Stiu ca a trecut mult timp de la post dar vreau si eu sa spun ce au spus si ceilalti. Eu unul sunt indragostit de o fata care se da cu oja neagra si stiu ca nu e emo sau altceva. Am ajuns la acest post pentru ca imi doream sa stiu daca reprezinta ceva, cum ar fi daca este trista dintr-un oarecare motiv. dar cred ca pur si simplu ii place oja neagra, si mie imi place de ea. E foarte frumoasa si o iubesc. voiam doar sa stiu daca e ok si aveti dreptate. negrul e elegant, nu e ineaparat un semn de tristete / tulburari.

| AllieGlam a răspuns:

Pai daca(virgula)chiar tii neapartat sa te dai cu oja neagra, poti sa-ti faci 2 sau 3 unghii, ca sa nu para emowinkingsi nu, nu e aiurea daca te dai cu 2 culori la o mana. poti sa-ti faci fiecare unghie in alta culoare:*

| DaianaBojin a răspuns:

Nu,nu mi se pare deloc aiurea.Cred ca este foarte dragut, dar si negru mi se pare foarte tarelaughingmie imi place.