| anonim_4396 a întrebat:

Bunã! În apa ma bronzez? Sau doar afara? Dar la umbra (umbra unui copac)!

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Da,te bronzezi si in apa insa nu pe picioare...in general in partea de sus, unde ajung razele solare.
La umbra unui copac...nu,nu te bronzezi(poate decat printre frunze)...atata timp cat razele soarelui nu-ti ating pielea(pentru ca e umbra) nu te vei bronza.

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

La umbra nu, in apa da.

| fuzzer a răspuns:

Te bronzezi atunci cand razele solare iti ating corpul.

La umbra nu te bronzezi!

| Rakanishuu a răspuns:

In apa te bronzezi, daca esti ud de bronzezi repede, daca stai afara la soare te bronzezi, dar mai greu decat cand esti ud. Iar la umbra nu ai cum. laughing)

| 8mariastar a răspuns:

Da te bronzezi si n apa dar sub copac nu

| AwaZoh98 a răspuns:

Hey!

In urma unor statistici, se spune ca in apa te bronzezi mult mai repede decat stand intins pe plaja.

In schimb, la umbra, te poti bronza la fel de bine. Din contra, prin acest mod, eviti riscul radiatiile solare.

Bye-bye! happy

| NuTeCred a răspuns:

In apa te bronzezi repede, iar la umbra nu te bronzezi.

| Ioanaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Se poate sa te bronzezi in apa chiar mai repede decat pe uscat dar asta doar de la umeri in sus inclusiv fata pentru ca soarele se reflecta in apa si diin apa in tine, iar la umbra nu cred ca ai vreo sansa

| StEaUaVLAD a răspuns:

In apa da dar nu peste tot doar in zona umerilor si putin mai jos pe spate la umbra nu...

| aaaleexuutzzu a răspuns:

In apa sigurwinking

| yassmyna a răspuns:

In apa soarele te prinde mai repede decat daca stai pe o patura.winking