| DianaC a întrebat:

1.71 inaltime si 57 kg e bine pentru un model?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă ai un aspect plăcut sau interesant, ciudat, exotic, ai putea să devii fotomodel. Acolo înălţimea e mai puţin importantă.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru model nu se cere numai sa fii slaba! Trebuie sa arati si bine,sa ai,eventual,parul lung,fata expresiva,sa stii sa te misti (sa calci in linie dreapta,fara sa te impleticesti), etc.
Daca toate slabanoagele ar fi modele... unde am ajunge!
Ca raspuns la intrebarea ta, nu kg sunt problema ci inaltimea, care este prea mica! Se cauta de la 1, 75 m in sus.

| IMC90 a răspuns:

Nu ai inaltimea si nici greutatea unui model
1.75 e inaltimea clasica, am inteles ca primesc si de la 1, 73 dar doar in anumite conditii.
Iar, ca model, nu ai voie sa depasesti 50 kg

| Kasia a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai cu vreo 3 kg in minus si ar trebui sa mai cresti putin.modelele pentru podium trebuie sa aiba minim 1.75

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe agentii de modeling si au diferite cerinte. Cred ca intri la categoria petite models, dar mai trebuie sa dai cateva kilograme jos. Daca esti frumoasa, pentru fotomodeling, nu conteaza inaltimea.

| costan a răspuns:

Da este ok, am gasti si o medie la aceiasi inaltime 55-56 kg, acum depinde si de cerintele celor care doresc un model anume.

| diavolitadulce a răspuns:

Daca ai in jur de 90cm la bust si la fund si sub 60 cm in taie atunci da

| PeaceLoveMusic a răspuns:

Iti trebuie minim 1.75 inaltimea si poate 2-3 kg mai putin(dupa parerea mea sunt exagerat de slabe modelele )happyhappyhappyhappy

| Petrovic_Mira_1998 a răspuns:

Ie cat de cat ok eu am 13 ani si am 1, 75 bine nq in fine taicamjiu are 2 metri si am 58 de kg am fost l un casting in Timisoara si am luat postul am pozat intro revista canteaza sa ai si fata frumoasa bafta