| ioneldan a întrebat:

am 1.71 cm inaltime. oare la ce inaltime credeti ca o sa ajung la maturitate? fara mistouri va raportez.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Prietene! La maturitate ajungi dupa varsta si nu dupa inaltime! Daca ai 1, 71 si 80 de ani, atunci ai trecut de maturitate de mult! Esti matur fizic pe la 17-19 ani si matur intelectual pana mori (omul cat traieste invata).
Bafta!

| GoguSteriade a răspuns:

Ce varsta ai? Ce inaltime au parintii tai?

| ioneldan explică (pentru GoguSteriade):

14, implinesc 15 in decembrie

| GoguSteriade a răspuns (pentru ioneldan):

E deja destul de bine, pana la 18 ani e posibil sa ajungi si la 1, 80. Ce inaltimi au parintii tai? Faci vreun sport?

| ioneldan explică (pentru GoguSteriade):

Tata 1.80 cm, mama 1.55-1.60 cm, oare mai pot ajunge la 1.85 cm inaltime la maturitate? ce rezi?