| HeartBeat_5869 a întrebat:

Buna
1.Are ceva daca aplic uleiul de ricin pe par cam de vreo 3 ori pe saptamana? Poate avea efecte negative? Mentionez ca sunt la inceput.
2. Poate fi aplicat si la radacina si la varfuri nu? Dupa ce il aplic, trebuie sa imi pun ceva in cap, sau pot lasa parul liber?
Vreau mai multe informatii.
Multumesc frumos si o seara buna!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este suficient o dată pe săptămână, nu trebuie să-l încarci.
Se aplică prin masaj la nivelul pielii capului și apoi pe toată lungimea cuprinzând și vârfurile. După 2 ore de la aplicare se spală părul cu un șampon vitaminizant și un balsam pentru păr disciplinat/ușor de pieptănat.
Vârfurile se tund la 2-3 luni deoarece ajută la creștere și dă un aspect îngrijit și sănătos!
Dacă faci de 3 ori pe săptămână te "îmbogățești" cu un păr cleios, cu tendință de îngrășare.
Tot ce este mult dăunează!
Cu multă plăcere.
Pa, pa.

luciana
| luciana a răspuns:

Se poate pune dupa ce aplici uleiul, o punga de plastic pentru a-ti tine cald si sa nu te plimbi prin casa cu parul uns caci poti raci si poti face orice activitate doresti. Daca ai timp, poti face impachetari cu prosopul iudat in apa cat suporti de fiebinte, si pui repede pe cap punga ca sa stea caldura mai mult in par, ca uleiul sa intre bine la radacina lui. In rest este foarte bine ce s-a scris mai sus, Lucien.

| doriiy a răspuns:

Nu are nimic :p si eu folosesc ulei de ricin; tot de 3 ori pe saptamana :p nu mi s`a ingrasat parul, dar ai grija sa te clatesti bine si dupa aia sa te dai cu sampon :p inainte i`l tineam 15 minute pe par. acum i`l tin 5 minute si e de ajuns. sper ca te-am ajutat.