| Inessix a întrebat:

Aș vrea să mă vopsesc câteva nuanțe mai deschis dar am părul negru, vopsit. Există vreo vopsea decolorantă care scoate negrul, măcar un pic?

5 răspunsuri:
| christina94 a răspuns:

Incearca sa te vopsesti cu o vopsea mai deschisa. Eu ma vopsesc cu o vopsea fara amoniac (nu ataca prea mult parul) Garnier Color & Shine. Sa nu aplici pudra decoloranta straight face. Iti distrugi in totalitate parul :-s. Daca totusi preferi decolorarea. ia-ti de la Kalos pudra+decolorant. este bun. eu mi-am facut suvite blonde. Cert e ca. e mai bine sa consulti un specialist, la coafor. Bafta :*:*

| iulikka a răspuns:

Da pudra. si iti ecoloreaza de tot parul si poti avea ce nuanta vreihappy

| Inessix explică:

Iulikka, de care pudră? De unde pot să cumpăr?

| Inessix explică:

Am fost la coafor ieri si mi-a facut decapaj. Nu prea stiu eu ce inseamna asta thinking si m-am vopsit maro auriu de la L. oreal. Chestia e ca radacinile sunt mai deschise si urasc diferenta asta, parca-s neglijenta si nu l-am mai vopsit de 2 luni. As vrea sa stiu ce sa aplic sa am o culoare uniforma... Multumesc!

| MiauMiauPisiPufoasa a răspuns:

Decolorantul iti face parul portocaliu asa am facut eu dar cu acele parti portocalii mi-am facut suvite maro...
In fine daca vrei mai multe sfaturi te poti duce la orice salon pe nume toni&guy