| Abcfunny a întrebat:

Buna all! am si eu o problema cu fondul de ten Vichy ...cand ma dau cu el [il aplic cu degetele]pe fata nu se mai vede nimic[pistruii, cosurii]... dupa aprox.15 min incepe sa se duca.
Sfatuiti-ma si pe mine ce sa fac, cum sa-l aplic sau cu ce sa-mi dau inainte[...de aplicarea fondului] pe fata!

Multumesc:*

4 răspunsuri:
| Mina a răspuns:

Inainte de a folosi fond de ten trebuie sa te dai cu o crema hidratanta. Pentru fixarea machiajului, dupa ce te-ai dat cu fond de ten, e foarte eficient sa pulverizeri apa termala pe fata pentru fixarea machiajului (de la distanta, nu te speria ca nu se intinde fondul de ten). Asa fondul de ten va rezista mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal. Dar inainte sa te dai cu fond de ten, nu te dai cu o crema? Eu am fond de ten de la Avon si inainte ma dau cu crema Nivea apoi aplic fondul de ten.Ma tine cam 5 ore, dupa aia se intinde in zona Tstraight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de aplicarea fondului de ten trebuie sa te dai cu o baza de machiaj pentru a sustine fondul de ten sau cu o crema hidratanta love struck. In plus, baza de machiaj/crema hidratanta nu astupa porii, prin urmare prin folosirea fondului de ten cu baza nu vei face riduri :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai ten uscat inainte de fond de ten foloseste o crema hidratanta, daca ai ten gras vei folosi o crema ce echilibreaza excesul de sebum, asa vei reusi sa aplici si sa mentii fondul de ten.