| ladygaga a întrebat:

Este mai bine sa aplic fondul de ten cu pensula speciala sau cu degetele? Voi cum procedati?[fetele.

Răspuns Câştigător
| Sapphire a răspuns:

Cu degetele e mai igienic si se intinde mai bine. Desigur ca inainte de a face asta te speli pe maini cu apa si sapun.
Pensula nu e prea igienica, o lasi intr-un loc si se aseaza pe ea tot felul de impuritati care iti pot afecta tenul iar dupa aceea te poti trezi cu vreo iritatie sau cosuri.

7 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Cu degetele, se intinde uniform nu raman urme ca la pensula.

| Rukhsandra a răspuns:

Cu degetele/... e mai practicwinking

| Foxilikkkă a răspuns:

Hey.
Cu pensula ar fi indicat, cu miscari foarte rapide indreptate spre exterior, pentru a nu ramane fondul de ten ca o masca pe fata happy
Eu nu folosesc pensula, il aplic cu degetele tongue Oricum e bine, trebuie sa stii sa-l aplici.Foloseste inainte sa te machezi o crema hidratanta si asteapta 20 de minute sa intre in piele.
big grin

| kindness a răspuns:

Eu una aplic cu degetele! e mai bine asa

| girl95 a răspuns:

Eu folosesc ambele metode, dar imi este mai practic cu degetele, parerea mea ca se intinde mai bine.acuma nu stiu, fiecare face cum crede ca e mai bine.

| Finetty a răspuns:

Eu am un buretel special cu care il intind. Daca as fi in locul tau as aplica fondul cu degetul si dupa as intinde cu pensula. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu burete de ala, stii tu de care, dar si cu degetele e bine.