| ILoveSKRILLEX a întrebat:

Buna all! De la Craciun imi dau parul cu placa in fiecare zi, mai nou imi pica parul foarte rau, Am intrebat si prietenele mele care folosesc placa ca lor de ce nu le cade? mi-au raspuns ca se dau cu ceva solutie, bun mi-am cumparat si eu da ...nu are efect. Vreau sa am parul lung si "DREPT" nu deteriorat ce pot folosi. Va rog Help. [dau funda; ) ]

Răspuns Câştigător
| Bogdanst a răspuns:

Buna,la tine ar fi cazul sa folosesti o placa ceramica, dupa parerea mea timp de o perioada folosirea placi de orice fel de indreptarea parului indelungata iti afecta parul foarte mult.Ce solutie poti folosi luciu de par, si cumpara sampoane cu vitamine si minerale.Sau mai bine ai merge la un hair stylist cat de cat cu experienta ii vei spune sa te tunda in cat parul sa fie in avantajul tau sa nu mai fi nevoita sa il intinzi cu placa. Poate costa ceva cam mult dar merita.Si daca nu te mai dai cu placa si persista caderea parului te-as sfatui sa mergi la un DERMATOLOG.O zi buna si Sanatate din plin.SI nu te mai lua dupa alti Fi tu insuti.

3 răspunsuri:
| Madaliinaaa a răspuns:

Cred ca parul tau nu prea suporta placa straight face

| AlexiaClaudia a răspuns:

Eu sa l am lung a trebuit sa mi l impletesc, m am spalat pe cap cel putin odata pe saptamana, odata la 3 luni mi am taiat varfurile dar al meu e ondulat dar is si samponuri pentru luciu si par drept dar de fapt mi l am dorit cret...da na .soarta.Si te sfatuiesc sa nu ti mai dai parul cu placa ca aia iti arde toate firele de par la fel si cu uscatorul de par, inceara sa nu l mai lasi despletit un timp sa nu se pasca macar pana incepi sa ai parul mai lung dar sa fie putin si cu volum, oricum eu in locul tau as intreba o frizerita priceputa.Succes!

| Afrodita_7159 a răspuns:

Poi ar trebui sa folosesti mai putin placa pentru ca iti deterioreaza parul si vei ajunge sa tai mult din el, daca ai vrei par drept cauta ceva solutii pentru indreptare a parul.Cat despre placa incearca s-o folosesti mai rar:*