| anonim_4396 a întrebat:

am 12 ani si am probleme cu cosurile (acnee). Am probleme cu cosurile de aproximativ 2 ani.Pana acum cateva zile am folosit o crema Clearasil dar nu prea dadea rezultate, totusi.se cunostea putin. dar nu erau rezultate prea evidentiate.acum folosesc un sapun Clearasil dar nici asta nu face mare lucru 8-). Nu stiu ce sa mai fac sa scap de cosuri.am destul de multe. daca aveti vreo idee. ziceti`mi.big grin

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Ti-as spune sa te duci la dermatolog, pentru ca el ti-ar putea spune ce tip de acnee ai si ce tratament ti-ar trebui. Dar am multi prieteni care s-au dus la medic si numai dupa ce au experimentat mai multe tratamente au scapat de problema... Pentru ca nu iti poate spune medicul 100% ce te-ar putea ajuta.
Cel mai folositor, din cate marturii am auzit, e Zynerit (costa vreo 35ron)-asta sa o folosesti seara. Ziua o crema (de exemplu Avene clean ac, Bioderma akn, sebamed care gel, uriage hyseac) si lotiune astrigenta (de exemplu bioderma sebium h2o) dar care sa nu-ti usuce foarte tare pielea pentru ca doar vei ajunge sa-ti produca tenul si mai mult sebun.
Poti sa citesti mai multe si pe site-ul asta: http://acnee.info/
Desigur conteaza si sa bei apa, sa ai o dieta echilibrata, sa nu-ti storci cosurile, sa nu tot umbli cu mana pe fata :D

6 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

La adolescenta nu scapi de acnee, din pacate. sad

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Scrie pe google aspirina pentru ten si dai clik pe primulwinkingsi citeste
Macae sa incerci!

| adika a răspuns:

Buna, uite aici ceva de ajutor, iti regleaza tendintele tenului:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| Me,myself & I a răspuns:

Daca ai tenul gras ar fi bine sa-ti iei un sapun cu sulf de la harrogate si sa stii ca chiar ajuta.pe mine m-a ajutat(il gasesti la sensiblu)e vreo 10-12 lei atata era cand l-am luat ultima oara. sper sa te ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta este problema voastra a tuturor adolescentilor.cand va veti maturiza deplin, veti scapa de chinul asta.vin altele.

| giuliajuly a răspuns:

Eu iti recomand o crema de la bioderma- sebium AKN