| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani jumatate si am ceva cosuri pe frunte si au inceput sa imi apara si pe obraji, pe nas desi inca nu am acea problema lunara. Eu ma dezvolt mai greu. Totusi stiti metode eficiente sa scap macar partial sau macar sa le ascund?

Răspuns Câştigător
| Maryna78 a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara-ti crema Brevoxil. E foarte buna. Cel putin pe mine m-a ajutat foarte mult si sunt multumita de ea. Sau poti sa iti cumperi Zynerit l-am incercat si e destul de bun pe acesta trebuie sa il prepari tu acasa dar te ajuta ce scrie pe ambalaj.

7 răspunsuri:
| qwerty101010 a răspuns:

Pi eu te sfatuiesc sa iti dai cu Zynerit (gasesti la farmacie nu este exagerat de scump) sau daca nu cel mai bine mergi la dermatolog si iti va da diferite pastile sau creme care te vor scapa de cosuri. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Maryna78 a răspuns:

Mersi pentru fundita

| RazvanAttilaRus a răspuns:

Esti in perioada de pubertate, este normal.Nu incepe de pe acum cu tratamente etc...toti trec prin asta.winking

| Xandr a răspuns:

Eu sunt de parere ca esti prea mica pentru tratamente impotriva cosurilor. Trec in timp. Foloseste baton corector sau fond de ten pentru a le ascunde. Eventual mergi la dermatolog.

| Lalalalalalalala a răspuns:

Getcool.ro

| Biiiiii a răspuns:

Poţi folosi o cremă de aloe vera. Sau chiar planta aloe vera şi să te dai cu frunzele ei pe faţă. E foarte bună, naturală şi nu are ce să îţi facă rău. Cât despre ascuns nu te sfătuiesc, pentru că dacă te dai cu fond de ten tenul ţi se va afecta în timp. Fii naturală, şi nu lăsa coşurile să te afecteze. happy

| bibis37 a răspuns:

Cosurile apar in mod normal din cauza hormonilor..si este ceva normal la varsa sta. tot ceea ce trebuie sa faci este sa astepti sa-ti dispara. sau poti folosi si niste creme pentru tipul tau de cosi, fereste-te de cele de la clearskin, nu sunt foarte bune :*