| Alessya90 a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa slabesc cel putin 10 kg in vara asta. Nu vreau sa mai dau banii pe alte diete, si nici pe cine stie ce legume, mancaruri, deci va rog din suflet spuneti-mi si mie cum as pute sa slabesc in VARA ASTA 10-15 kg
Multumesc (FUNDA+VOT)

Răspuns Câştigător
| Miruna_7873 a răspuns:

Inot si sala.big grin
+ O dieta sanatoasa bazata mai mult pe fructe si legume, fara alimente care contin grasimi etc.

8 răspunsuri:
| Saya_1767 a răspuns:

Mananci o luna fructe,legume, carne de pui numai la gratar, fara dulciuri(inghetata poti dar una mica si rar).Iar sport poti alerga 20 minute prin casa sau pe afara si sari 10 minute coarda.Si cresti minutele de exercitii cand ai slabit, ca sa te mentii in timp ce mananci ce vrei.

| FuNdITaPeNtRuMiNe a răspuns:

Pai deinde daca nu esti grasa nu are rost sa slabesti ca iti faci tie insuti rau, dar daca esti grasa cel mai bine poti slabi daca mananci dimineata dupa masa si seara dar dupa ora 5 nu mai mananci doar un iaurt sau ceva de genu si sa faci sport in fiecare zi ca de exemplu in fiecare zi 5 ture de alergat si o sa vezi ca o sa slabesti dar nu manca mult dulce, sper ca te-am ajutat funda:*?

| 9dianaa a răspuns:

Salut! :* Fă sport in fiecare zi... e foarte sănătos :*

| ღAleKrissღ a răspuns:

Facand multa miscare:X. daca ai bunici la tara ai si unde sa faci drumetii impreuna cu prietenii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu mananci legume si fructe cum vrei?
Fa sport toata ziua laughing. NU mananca paine sau dulciuri si spune-mi cate kg. ai ca la 13 ani nu este foarte bine sa slabesti chiar atat. Depinde de greutate... Am mai dat azi un raspuns tot la o intrebare de acest gen deci daca vrei poti sa te uiti. In fine Pa Pa

| Alessya90 explică:

Mai astept ai alte raspunsuri dupa care voi alege castigatorul!

| Alessya90 explică:

Ok apreciez faptul ca incercati sa imi spuneti dar de faza cu sportul si eu stiu, deci ma astept sa imi spuneti altceva

| darkcte_1548 a răspuns:

Pentru a slabi sanatos, cel mai important este sa faci sport (fitness, alergare etc.). Depinde de tine ce exercitii alegi sa faci, miscare sa faci, dar nu 10-20 min si apoi te plictisesti, daca vrei cu adevarat trebuie sa te chinui, sa transpiri si sa ai multa rabdare. Daca vrei o minune peste noapte, mai bine nu te apuca, ai la dispozitie toata vacanta, 3-4 zile pe saptamana cate vreo 1-2h (dar e foarte important sa nu tragi de tine, daca simti ca poti face vreo febra musculara). Bafta!