| XenofX a întrebat:

am 13 ani
si de curand a inceput sa-mi cada parul nu in exces dar totusi eu nu am avut probleme niciodata cu parul nu nu imi cadea.
colegele mi-au spus ca e din cauza lipsei de calciu
ce as putea sa folosesc
mentionez ca am parul pana la junateatea spatelui big grin
fundita :X si daca nu e din cauza lipsei de calciu atunci de ce?

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Caderea parului are multiple cauze. Poate fi vorba de o carenta de vitamine, de oboseala si stres sau de o alimentatie incorecta. Iti recomand Tonic Capilar, un ser naturist care opreste caderea parului si ii confera rezistenta. Se gaseste in magazinele naturiste si trebuie folosit asa cum este indicat in prospect. Pentru mai multe sfaturi legate de ingrijirea parului acceseaza si linkul:http://www.divahair.ro/......a_parului. Ai grija de tine.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ar fi bine sa iti faci niste analize, du-te la medicul de familie, iti va da trimitere gratuita, intrucat esti eleva. Poate ai o anemie, o lipsa de minerale, daca nu iti corectezi carenta degeaba dai o gramada de bani pe tratamente pentru par, nu iti vor fi de nici un folos.

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Sunt multe cauze ori stresul ori lipsa de calciu ori lipsa de vitamine din corp mergi la medic el te poate ajuta.

| yonny_8216 a răspuns:

Pai poate cad firele degradate si ar trebui sa te tunzi un pic ca sa si revina st multe chestii legate de caderea parului dar vad ca sunt deja scrisehappy

| ea_8849 a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema big grin foloseste samponul : Alpecin! fff bun mie deja nu imi mai cade. 100% o sa iti foloseasca si tie