| lulalica a întrebat:

Am probleme marii cu PARUL!
Am 15 ani si imi cade groaznicc!
Am avut parul lung, si mi l-am taiat cam o palma... dar degeaba;
Am inceput sa folosesc masca de par din ulei de masline( stateam o noapte intreaga cu masca in par si si a doua zi cam pana pe la vreo 2), dar degeaba.
M-am tuns iar ( dupa ce m-am tuns imi cadea doar cate un fir), apoi dupa ce m-am spalat pe cap, iar a inceput sa-mi cada foarte tare!crying
Acum iar m-am dat cu ulei de masline, si de fiecare data cand ma spal pe cap imi cade foartee tare parul si cand ma pieptan crying
Nu stiu ce sa mai fac sa nu-mi mai cada! Ma mir ca nu am ramas cheala inca crying
Mentionez ca sunt intr-o tara straina, poate schimbarea mare de clima, aer, apa mi-a cauzat asta crying nici nu stiu ce sa mai fac
Daca ma puteti ajuta, scrieti-mi si veti primi vot si funda!
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Mâţa67 a răspuns:

Tinctura de ardei iute ar fi o solutie.O iei de la plafar sau ti-o prepari singura, dar mai degraba o cumperi ca nu-i scumpa; indicat ar fi sa o folosesti zilnic sau o data la 2 zile(depinde de cat esti de disperata), sa iti masezi scalpul cu ea(probabil o sa te usture un pic dar nu-i mare branza)apoi lasi sa actionze cam vreo 30 min maxim o ora.winkingSper ca ti-am fost de ajutor...

| Andreea_7542 a răspuns:

Eu folosesc de pe www.uleideargan.com un ulei cu 7 uleiuri si mie imi cadea parul si era foarte foarte uscat dar de cand imi fac masti cu uleiul asta nu am probleme e un amestec de uleiuri din Maroc e super bun

| Alexa_3198 a răspuns:

Ai incercat sa te dai cu ulei de ricin?

| Daiana_8225 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie ca si tine.Imi cadea parul, dupa care m-am tuns si am inceput sa folosesc samponul Revalid.Este foarte bun, in cazul meu, nu mi-a mai cazut deloc parul.Se gaseste in farmacii si este in jur de 40 lei. Apoi am mai folosit si o solutie care contine petrol si ulei de ricin.Este foarte buna, te dai o data pe saptamana cu ea pe tot parul si lasi sa actioneze 3-4 ore dupa care te speli bine.
Sper sa-ti fie de ajutor :*

| xLovlySmile_4886 a răspuns:

Sti conteaza si cat te-ai tuns, e posibil sa fi nevoita sa il tunzi pe tot o data ca sa nu iti mai cada, ca asa a patit verisoara mea de 14 ani, il avea foarte lung si a inceput sa ii cada, si s-a dus la cea care o tunde mereu si i-a spus ca ar trebui sa se tunda la 0 pentru ai creste din nou si a nu ii mai cadea si a functionat si surprinzator i-a crescut in 11 luni pana la umeri,deci, raspunsul meu e sa te tunzi 0, asa se va mai si regenera big grinbig grin
Funditssa?