| FunnyLoOVe a întrebat:

Am 13 ani si peste cateva luni va trebui sa imi fac buletinul, si nu stiu cum sa stau atunci cand imi face poza, stiu doar ca trebuie sa stai serioasa, si nu prea iesi bine cand esti serioasa.Cum sa ma imbrac, maciez sau sa ma coafez pentru a iesi bine in poza buletinului?

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Acum 2 luni am facut si eu buletinul...mama ce emotii aveam dar nu stiu de ce. eu pur si simplu mi.am lasat parul desfacut. si in poza am stat normal. mi. a zis doamna de acolo barbia sus, spatele drept si blitz. dupa 20 de zile m i.am luat buletinul si am vazut cum am iesit in poza si. era draguta dupa spusele celorlalti. asa ca nu ai dc sa. ti faci probleme.
fi tu, cat mai naturala, nu te machia strident sau chiao deloc pentru ca o sa iasa nasp in poza. cat despre haine nu prea conteaza pentru ca poza e de la bust in sus.
iar parul lasa. l desfacut sau faci o coada /coc.
eu sper sa iesi frumos in poza si la multi anii pentru ca peste cateva luni va fi ziua ta. 3
bucura. te de ea ca odata faci 14 ani ...sunt sigura ca o sa iesi bine in buletin.
pwpici. X :X
aa si daca vrei sa nu stai serioasa zambeste putin cum am facut eu.

11 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa fii foarte serioasa dar nici sa mdr=mori de ras! Fa un sambet micut si totul va fi ok.La vestimentatie nu trebuie sa fii foarte impopotonata.Mai ales ca o sa-ti faca primul buletin. Uite, te poti imbraca in genul asta!:
http://i2.squidoocdn.com/......-jeans.jpg
http://www.amafashion.ro/......na-3-l.jpg si daca ti-e frig poti sa-ti iei si o helanca neagra pe dedesubt!:)http://societate.modas.ro/mari/23.jpg cu e asta numai ca pe negru, sau merge si alba.
http://www.superfarmland.ro/poze/cizme1.jpg
http://2.bp.blogspot.com/......50+ron.jpg
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......obama1.jpg

Coafura, la fel nu exagera, trebuie ceva simplu!
http://www.femeiastie.ro/upload/img/kim_kardashian_twilight1.jpg
sau poti incerca o pony tail.
http://www.flu.ro/files/articles/48/4391/files/coada%20sleek.jpg
ca machiag:un gloss rox de buze, rimel negru, creion de ochii, ar fi perfect!
http://www.newgirl.ro/wp-content/uploads/2010/04/a4.jpg
Si nu uita! Fii naturala! Succes!

| alexandra_8659 a răspuns:

Eu intotdeauna schitez un zambet cand trebuie sa fac orice tip de poza. Si ies destul de bine, oricum, mult mai bine decat ca si cand as sta serioasa. Cat despre imbracat...doar ceea ce ai de la gat in sus conteaza, pentru ca asta se vede in poza. Zi-ne ceva despre fata ta, ca sa putem vorbi despre machiaj. happy

| LifeFail a răspuns:

Hei Biutz! [love struck]
Eu am fost chiar azi sa-mi fac buletinbig hug
Deci, eu zic sa-ti lasi parul desfacut, poate sa-ti prinzi bretonul, oricum nu se vede in buletin parul de la spate.
Asa.happy
Parerea mea e sa nu te machiezi in exces, eu am avut doar putin gloss roz pe buze, rimel si putin creion negru de ochi.
Cat despre imbracaminte, incearca sa nu alegi ceva prea sofisticat, poti sa te imbraci cu ce iti sta mai bine.
Eu nu am stat serioasa, ai dreptate nu iesi prea bine asa.
Doar am zambit putin.
Succes multlove struck
Te puppppp.

Apache
| Apache a răspuns:

Cu cat de gandesti mai mult la asta cu atat o sa iesi mai rau ...doar fii tu insuti si o sa iasa bine! nu e mare lucru!

| Sinedd a răspuns:

Nu e mare scofala, stai pe un scaun iar in cateva secunde ti-a facut poza, apoi dupa o saptamana te reintorci sa-ti ridici buletinul!
In rest de imbracaminte, vezi tu...chiar si pe asta trebuie sa ti-o spun?!

| ancutsa410 a răspuns:

Fii tu insutzi. daca te "aranjezi" prea tare s-ar putea sa ai probleme dupa, sa zica cine iti cere buletinul ca nu esti tu in poza.etc...de imbracat, cum vrei oricum nu se vede mare chestie dn imbracaminte...

| SayCheesexD a răspuns:

Imbracate cu ceva simplu, nu foarte mult machiaj eventual putin fond de ten si fard deschis. Iti poti lasa parul intins si iti poti pune o fundita in par. Simplu si va arata chiar frumos eu asa mi-am facut poza la carnetul de note recent si nu am iesit foarte bine deoarece nu e o poza artistica e pentru un act de identitate.

Sper ca te-am ajutat :X

| Mariukas a răspuns:

Stai linistita... trebuie sa stai dreapta si da si pe mine m-au pus sa stau serioasa dar am schitat un mic zambet, am iesit destul de. ok nu perfect dar ok... iar daca nu iti place poza poti sa ii spui si iti face alta! happy

| elenush_6230 a răspuns:

Buna! :X nu trebuie sa stay serioasa sa fii calma si un oic de zambet pe buze ...si legat de tinuta ia; ti o bluza preferata ta ...si lasati parul liber asa. am facut si eu si mie una imi place sincer cum am iesit! :X funda?
:X

| PaulaMihoc a răspuns:

Da la pozele de buletin nu trebuie sa razi :). Ca si sfat eu as spune sa ai o camasa ca sa dea bine in poza, iar ca machiaj ceva foarte natural. Dar nu sunt specialista, insa am gasit sfaturi bune aici http://bit.ly/poze-album

| DjKatalyno a răspuns:

Uite si eu nu demult mi-am facut buletinul (in martie) si am iesit destul de bine. Te sfatuiesc sa nu te machezi sau alte prostii pentru ca nu cred ca vei fi lasata sa faci poza asa si nu vei iesi mult in evidenta crede-ma happy Fii tu insuti si incearca sa nu razi cum am facut eu laughing dar un zambet micut merge happy