| PeAcE a întrebat:

Buna!happy Am 14 ani, 1.60 m inaltime si 50 de kg. Eu cred ca ar mai trebui sa slabesc putin din burtica si solduri fiindca le am destul de mari. Pe 15 august trebuie sa merg la mare si as vrea sa slabesc macar 5 kg pana atunci, ce exercitii imi recomandati? V rog mult sa ma ajutati! Ms anticipat!happykiss

6 răspunsuri:
| Kittynika a răspuns:

Cuta pe net sau pe youtube exercitii pilates, sunt foarte bune daca esti perseverenta, daca le faci in fiecare zi si bineinteles corect.Si inca ceva...maseaza-ti burtica si coapsele, poti gasi si despre asta pe net mai detaliat.Si nu tine diete prin infometare daca vrei sa adopti si aceasta varianta esti in crestere si iti va da tot organismul peste cap, iti zic din propria experienta.Mananca cat mai sanatos, multe lichide, fructe, legume. pup si ai grija de tine.

| CosteaVlad a răspuns:

Http://www.slabire-sanatate.ro/bunuri/greutate.jpg
Eşti la limită între "greutate normală" şi "deficit de greutate". Slăbire plăcută, numai vezi să n-ajungi să trebuiască să mergi cu bolovani în buzunar când bate vântul...;))

| mOBSCENE a răspuns:

Pentru burtica - alergat, dimineata pe stomacul gol (atunci se arde grasimea) :D si clasicele abdomene.
iar pentru solduri. le poti incerca pe acestea:
http://healthy.kudika.ro/......perbe.html
http://www.eva.ro/......-2874.html
Unele din ele le fac si eu la sala, la aerobic :D
si nu tine diete "minune":). E de ajuns sa renunti la dulciuri, fainoase, sucuri carbogazoase si sa bei 1-2 L de apa pe zi.

| LigiaMaria1996 a răspuns:

Incearaca sa faci exercitii fizice sa ti un recim echilibrat si scoate din alimentele grase cum ar fi carnea de porc etc incearca sa mananci mai multa carne de pui la gratar si peste si multe lichide si fructe si succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tine un regim care ar suna cam asa:
-legume;
-lactate;
-fructe;
-carne
si o so ti tot asa pana la greutatea dorita... happy

| madelf a răspuns:

Pai.parerea mea ca esti foarte ok asa.stii,am citit undeva ca fetele trebuie sa aiba cu 10 kg mai putin decat inaltimea. tu cum ai 1, 60 si 50 de kg e perfect! daca ai pulpele mari stii cum poti sa scapi de ele? mergand cu bicicleta.eu asa facbig grin
Spor!:*