| MissGIRL a întrebat:

Am 13 ani, 1.60 si 65.5 kg....Va rog mult sa ma ajutati cum sa slabesc, as vrea macar cu 10 kg sa slabesc pana la 1 septembrie.....va multumesc mult happy:*

Răspuns Câştigător
| Yukinachan a răspuns:

Dieta si exercitii.
Si eu vreau sa slabesc. Dieta fiind asa: renunti la paine, sucuri, dulciuri.Iei trei mese zilnice. Dimineata mananci mult,pentru ca iti da multa energie pe restul zilei, poti manca doar fructe si legume(astea fiind principalul), oua fierte, cartofi fierti, fara mancaruri in uleiuri.Pranzul iti spun sa mananci cateva fructe bune sau un iaurt sau doua,,,,, iar nu ai voie sa mananci dupa ora 6.
Trebuie multa apa, si iti sugerez sa faci exercitii, macar jumatate de ora.Alergat,flotari,chestii,iar,incearca dupa ora 8 seara sa nu mai bei apa big grin
Garantez ca daca vei face asta zilnic, poate nu chiar 10, ci 8 sau 9 kg vei da jos. happy
Succes!

| MissGIRL explică (pentru Yukinachan):

Mersi mult, sper sa ma ajute happy:*

| RAY a răspuns (pentru Yukinachan):

Tu esti dovada vie ca la ora de biologie nu se invata nimic

| RAY a răspuns (pentru Yukinachan):

1, fiecare animal de pe planeta asta are un metabolism bazal adica de cat are nevoie organismul pentru a exista
2, daca stii de cata nevoie ai pur simplu cosumi mai putine calorii
3, dar nu infometare,dieta de mai sus e asa stupida ca doar cineva repetent la biologie ar putea scrie asemenea porcari non sens, trebuie sa renunti la zahar pentru ca zaharul da pofta de mancare, dimineata manci proteine ca alea tin de foame mai mult decat carbohidtrati, dupa masa legume si proteine, seara carbihidtrati, apa nu are nici o legatura cu slabirea, ori ca manci dupa ora 6 ori ca manci inainte nu are nicio relevanta stintifica
desigur ca poti manca orice cica sa nu manci paine? de 10 mii de ani mancam ce porcarie, manca de toate dar putin, fa cardio intens gen tabata in seturi, 10 kg in 2 luni e sf asa ceva, cand organismul e infometat el consuma masa musculara deci vei fi grasa si fara masa musculara cool, inca ceva dupa ce termini dieta te vei ingrasa rapid la loc, toata viata te vei infometa pana dai intr-o boala

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Incepe prin a face sport in fiecare zi si mergi la un nutriționist. El ți-ar sugera o dietă perfecta in urma unor analize.