| AnonimusGirl a întrebat:

am 14 ani, am parul de culoare blond ceva mai inchis, tenul f deschis, buzele mici, ochii albastri-verzui si fata mica. Vreau si eu sa stiu ce machiaj mi s-ar potrivi si cu ce sa ma dau pe buze. Nu imi place machiajul strident big grin
Cine stie cate ceva in legatura cu asta va rog ajutati-ma si pe mine >big grin

4 răspunsuri:
| 123321998896768 a răspuns:

Buna! uite aici cateva imagini, dar poti incerca cateva culori de ruj si alegi tu care iti sta mai bine:http://www.intrefete.ro/......27415-foto dar desigur depinde cum te si imbraci eu as zice sa incerci culori gen roz pal, luciu de buze incolor vezi tu :D pa-pa.

| InoTkd95 a răspuns:

Nu e obligatoriu sa faci ceva complicat. Dupa descrierea ta si dupa parerea mea pentru buze prefer un rosu (luciu sau ruj) nu ft inchis, pentru ochi sunt indicate culorile reci (roz, bleu-uri, somon, mov). Acest tip de culori iti va evidentia minunat tenul intr-un machiaj de tip nud.

| TheWinx2011 a răspuns:

Roz