| DiannaGabrielle a întrebat:

am 14 ani inaltimea 1.68 m si greutatea de 63 kg.as vrea cateva metode de slabit pana la vara... dau funda pentru cel mai bun raspuns.(tin sa mentionez ca am picioarele scurte si as vrea sa stiu daca se mai pot lungi dupa sport)

Răspuns Câştigător
| Roscataaa a răspuns:

Pt a te lungi in picioare fa inot [la mine o mers]
Pt a slabi mergii la salaa si fa exercitii pentru a slabi //Alearga multt!
Fundita?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Buna!
-Pai in primul rand sa faci sport cum ai zis si tu.
-Ce sa nu mananci si ce sa mananci:
O alimentaţie săracă în calorii (fără grăsimi, mezeluri, conserve, dulciuri, carne grea, paste făinoase, chipsuri, fast-food-uri, băuturi acidulate, zahăr alb, etc.) prin consum de fructe şi legume proaspete, lactate şi brânzeturi degresate, cereale şi pâine integrală, sucuri naturale făcute în casă, zahăr brun din trestie de zahăr, miere de albine, carne slabă de pui-vită-peşte-curcan, etc.
-Bea multa apa
-Nu manca peste ora 18-19
-Seara mananca un iaurt
Dar sa nu fii prea drastica.
Sper ca am ajutat:*

| Elly2763 a răspuns:

La varsta ta nu e prea bine sa tii cura de slabirewinking
ai putea sa ai un stil de viata sanatos adica fara prea multe dulciuri si restul.
daca nu ai niciun rezultat inseamna ca asa este corpul tau si nu ai ce face. sper ca te-am ajutat

| AandreaA a răspuns:

Eu una de aproximativ 3 luni- jumate nu mai beau bauturi acidulate.
In prima saptamana e greu big grin... dar apoi te obisnuiesti.
Ma dau foarte mult cu rolele si cu bicicleta deoarece nu pot sa alerg ca am niste probleme si nu mai pot respira apoi.
Si in aceste 3 luni am dat jos ceva kilograme.

Sper c`am fost de ajutoor! :*:*

| Yzzabella a răspuns:

Pentru problema picioarelor poti sa faci niste ex. la baschet ( eu asa am facut si m-am facut inalta in doar 2 luni cu aprox. 5 cm. )

Pentru slabit;)

-incearca sa mananci mai multe mancaruri proaspete, nu cea ce gasesti la fast-food. Sa mananci de ex. salata dimineata la pranz supa si seara un sandwich sau ce vrei tu;) insa sa nu mananci niciodata dupa ora 18:00 fructe, pentru inngrasa.

- poti sa urmezi niste cursuri de inot ( este cel mai bun sport cand vine vorba de slabit, datorita numarului mare de calorii arse la doar cateva bazine ) sau daca nu, sa urmezi urmatoarele lectii de fitness http://www.thinqfitness.com/......ness_Video

-incearca sa dormi 10 ore pe zi (nici mai mult, nici mai putin ) pentru ca somnul are un efect considerabil cand vine vorba de refacerea tesuturilor :)

- incearca sa eviti grasimile,, rele,, si sa consumi doar grasimi,, bune,, ( omega 3). Poti sa o rogi pe mama ta sa incerce mai multe retete bazate pe carne de peste, deoarece au un continut foarte ridicat de omega 3. In acelasi timp, tot pestele te poate ajuta sa te concentrezi mai bine asupra temelor ori atunci cand iti inveti pentru o lucrare

Sa sti ca intre inaltime si greutate, trebuie sa fie o diferenta de aprox. 10 ( adica la 1, 68 greutatea sa fie de 58 kg. )
Avand in vedere ca ar trebui sa mai slabesti doar cu 5 kg, sa stii ca esti intr-un pas destul de bun fata de persoanele obeze la care greutatea depaseste limita `admisa`.

| DiannaGabrielle explică:

Va multumesc pentru sfaturi:*

| CeaiuriDeSlabit a răspuns:

Buna, pentru problema ta si a multor alte femei avem o solutie care poate nu pare de incredere dar chiar functioneaza. Ai incercat vreodata sa slabesti cu ajutorul ceaiurilor? Daca nu, hai sa iti zic in mare despre ce e vorba. Ceaiurile noastre sunt 100 % naturale, dar combinatia de elemente care se afla in continut te pot ajuta sa slabesti pana la 9 kg in 15 zile. Toate astea bineinteles impreuna cu o dieta potrivita. Mai multe poti afla pe site-ul http://www.ceaiurideslabit.ro/