| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 14 ani si as vrea sa imi pun unghii cu gel doar ca am o mare problema...Din cauza unui accident am o unghie deformata, adica e putin dreapta si unde se termina degetul vine in jos. La marime nu e mare, e cat unghia de la celalalt deget doar ca totodata mi s-a deformat putin si degetul si din aceasta cauza unghia nu mai e ok. Din cauza asta imi voi putea pune unghii cu gel? Eu imi mai puneam din cand in cand unghii false si nu arata deloc bine pe unghia aceea... offff

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Da, poti sa iti pui, o sa iti faca o constructie daca vrei lungime -extensie si se rezolva problema.
Daca vrei doar gel pe unghie naturala o sa ti-l aseze si pileasca in asa fel incat unghia sa arate perfect fara sa fie curbata.
Alege pe cineva cu experienta care lucreaza impecabil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pot pune unghii cu gel pe orice fel de forme de unghii. Asta e și unul dintre scopurile gelului, să îți repare forma unghiilor.

| Denisa0954 a răspuns:

Se poate sa ti pui unghii cu gel. Din ce ai descris nu prea am inteles Cum s ar vedea unghia ta, dar atata timp cat ai unghie, se poate. Posibil sa arate putin diferit decat celelalte

| Elenamariapp a răspuns:

Poti sa iti pui unghii cu gel, eu ti-as recomanda sa foloseti un gel cover