| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si pe 17 mai fac 15!happy Dar am o problema, am inaltimea de 157 cm si greutatea de 53 kg. Vreau pina la ziua mea sa slabesc cu 5 kg, va rog, ajutati-ma cu ceva exercitii, diete (dar sanatoase). Multumesc

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Fa mult sport bea multa apa si mananca fructe si legume nu grasimi

| imyourdestiny2 a răspuns:

Si eu vreau sa slabesk am 165cm si 54 kg si am 13 ani ca si tine.eu fac mult sport 1ora/zi merg cu o pr la bazinul de inot si slabesc repede de la inot e cel mai potrivit sport parerea mea ...si in rest manank normal doar ca evit cipsurile si in fiecare zi mananc fructebig grin

| layla_1930 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema acum cateva luni si eu am 14 ani si 1.57 cm si eu am avut mai mult de 53 de kg am avut in jur de 56-57 kg intr-o zi am vrut si eu sa scap de kg in plus si am inceput sa merg la zumba uitate pe youtube si scrie zumba este distractiv slabesti intr-o ora de zumba 800 chiar si 1000 de calori adica aproape un 1kg ca sa slabesc mai repede am mers de 2 ori pe sap la zumba am facut jogging de 3 ori pe sap timp de 30 de min si exerciti pentru abdomen si solduri scrie pe google : "program pentru un abdomen plat si acolo dai pe prima este o fata in roz care iti explica cum trebuie sa faci exercitile in mai putin de 2 sap o sa dai jos f usor kg in plus chiar daca ex sunt mai grele dar nu te lasa batuta si fi cu vointa in continuare eu de 57 de kg acum am 50 am slabit in mai putin de o luna sper ca tte-am ajutat si PS: ca sa faci zumba poti face un abonament pentru ceva vreme la diferite sali poti cauta pe google sper ca te-am ajutat big grin