| alexa_1346 a întrebat:

Buna TPU.am o problema! as dori sa slabeesc.am 51 kg. si inaltimea 1, 58 si as vrea sa slabesc din coapse, abdomeen. va rog ajutati-ma. exerciti m-ar interesa mai mult sa fac sau ceva diete sa tin ziua.[am 14 ani.]cel mai bun sfat fundita +vot.multumesc mult.anticipat

3 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Cel mai eficient,rapid si sanatos slabesti facand sport,mai ales la varsta ta, cand esti in crestere, deci nu e bine sa te abtii sa mananci ce simte corpul tau ca are nevoie.Ar trebui sa alergi cel putin 30 de minute in fiecare zi.Si daca mai vrei mai poti face in plus abdomene, genoflexiuni, flotari etc.

| Criss003 a răspuns:

Normal era sa ai 48 de kg. eu am 48 de kg si 1.60 normal ar trebui sa am 50 de kg. dar eu nu vr la varsta asta sa depasesc 48 de kg. si ma mentin asa pentru ca fac foarte mult sport. joc baschet si volei in timpul saptamanii, dar in weekend alerg foarte mult si joc fotbal.
sfatul meu: cat mai mult sportwinking apucate sa practici vreun sport in fiecare zi. si dansul e o solutie. faci miscare. am 15 ani si de la 10 am facut dans modern dar m.am lasat pentru ca sunt cu scoala baschetul volei

| alinadivinastar a răspuns:

Deci poti mancara ta care o mananci de obicei,poti manca din toate dar cate putin si un sfat nu manca paine, si iti recomand sa alergi in fiecare zi, multa bafta funda?