| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si pe 17 mai fac 15! Dar am o problema, am inaltimea de 157 cm si greutatea de 53 kg. Vreau pina la ziua mea sa slabesc cu 5 kg, va rog, ajutati-ma cu ceva exercitii, diete (dar sanatoase). Multumesc.

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

@Anonim nu inteleg de vrei sa slabesti, ai o greutate foarte buna, la inaltimea ta nu era mult si 57 de kg. Esti inca in perioada de crestere, atentie ce diete vrei sa tii, sa nu-ti dauneze, in loc sa te ajute.

| iuliaoprea a răspuns:

Intra pe mess sa iti recomand ceva. Slabesti intre 1-3 kg in 2 saptamani, este o dieta sanatoasa si rezonabila. Si nu iti rapeste mult timp.

| iuliaoprea a răspuns:

Mai vorbim pe mess : black_rose_admirer

| Etelca a răspuns:

In primul rand nu mai manca grasimi mananca doar fructe si legume si foarte multa apa du-te si fa mult sport o ora pe zi sau doua ore du-te cu bicicleta rolele sau la sala

| Raluca1724 a răspuns:

Fa mult sport, in cazul tau este recomandat sportul. Antreneaza-te la o sala de forta, mananca sanatos si la ore fixe, documenteaza-te de pe net, cere sfaturile mamei tale. Sunt multe solutii! Bafta. Raluca happy

| JennyBerry a răspuns:

Jogging!