| aaallleexxaannndddra a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa ma pensez. Insa mama nu prea vrea sa fac asta. Nu stiu cum sa o conving. Având in vedere ca toate colegele mele urâte s-au pensat iar eu am stuf la ochi. I-am spus si de faptul ca unele colege se penseaza din clasa a treia.
Cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Bună Alexandra. În primul rând, ca să-ți dau un sfat cred că o să,, fur" ideea cuiva, așa că daca fata respectivă vede răspunsul meu o rog să mă scuze.
Deci ca idee, ai putea să inviți o fată la tine acasă, o prietenă cu care poți vorbii orice și care să fie de acord cu tine. Treceți amândouă pe lângă mama ta și să comenteze ea în așa fel încât să audă,, Vai, ce sprâncene stufoase ai! De ce nu te pensezi?"
Un comentariu de genu, știi, care să-i arate mamei tale că chiar ar trebui să te pensezi ca să nu te faci de râs. Cea mai bună armă pe care o poate folosi un copil împotriva părinților săi nu este plânsul, ci faptul că se fac de râs în fața prietenilor lui. Oricum, e doar un sfat. Dacă în urmezi sau nu e treaba ta.
Baftă, Alexandra!

2 răspunsuri:
| mmememe a răspuns:

Mergi fara sa stie laughing sau mai insista, e vorba de igiena aici!

| elenaioana27 a răspuns:

Buna Alexandra. Si eu am 14 ani si m-am pensat fix acum un an. Din pacate m-a pensat o prietena si mi-a facut sparncenele un dezastru! Arata groaznic si ma chinui sa le refac de luni intregi. Trebuie sa le las sa creasca pentru a le da o alta forma... In cazul tau, te sfatuiesc mai intai sa te duci la salon, acolo este cel mai bine. Sa nu lasi pe nimeni sa te penseze, doar la salon s-o faci.