| abcdefghijklmnopqrstuvwxyzfataa a întrebat:

Heiii TPU, am o mare problema : am niste sprancene groase si urate si toate colegele imi spun sa ma pensez, dar mama nu ma lasa, pentru ca ea nu s-a pensat deloc, si nu stiu ce sa fac cum sa-i zic, pentru ca stiu ce o sa-mi raspunda " ce inseamna aia, tu ma vezi pe mine ca m-am pensat " chiar nu stiu cum sa-i spun, nu i-am spus pana acum! va rog sa ma ajutati!

5 răspunsuri:
| Diabolik94 a răspuns:

De unde stii ce o sa iti raspunda daca nu ai intrebat-o? Poti sa iti smulgi firele inestetice, nu trebuie sa te pensezi total.

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

In ziua de astazi, sprancenele groase sunt foarte populare. Ia-o ca exemplu pe Cara Delevingne, modelul de la Victoria's Secret, foarte apreciata pentru sprancenele ei groase. In plus, nu treuie sa iti asculti colegele. Daca te pensezi mult, vei avea niste sprancene oribile. Oamenii care vor sa te schimbe nu te merita. Cu siguranta esti minunata si foarte frumoasa, chiar daca te pensezi sau nu. Pana la urma, frumusetea e relativawinking

Răspuns utilizator avertizat
| Yleana a răspuns:

Sincer, nu vreau sa jignesc, dar mama ta nuprea are dreptatewinking
In ziua de azi, aspectul domnisoarelor conteaza destul de mult, dar mereu cel mai bine este sa fii frumoasa pe interior! Oricum, depinde de varsta ta, daca ai peste 15 ani, mi se pare normal sa te pensezi, totusi, cel mai cel mai corect este sa mergi la un salon de cosmetica,(virgula) cu angajate amabile si sa le intrebi pe ele. De exemplu, coafeza mea care detine un salon de cosmetica este foarte buna prietena cu mine si imi da sfaturi foarte bune in legatura cu infatisarea mea si ma ajuta! Mereu ma bazez pe ea! Asa ai putea face si tu, daca intalnesti o persoana cu experienta in domeniu, este foarte fine si corect sa intrebi acea persoana ce trebuie sa faci. Cu siguranta, va stii ce este cel mai bine pentru tine si sprancenele talewinking
Dar daca mama ta nu este de acord cu sfatul unui om cu experienta in domeniu... Nu mi se pare foarte corect :/
Sper ca te-am ajutat happy

| Yleana a răspuns (pentru Yleana):

Foarte bine* (in loc de foarte fine) laughing