| Sufletell a întrebat:

Buna am 16 ani 1, 65 si 88 de kg vreau si eu ajutor sa slabesc ma puteti ajuta cu o dieta care daca se pote sa contina si orele la cre ar trebui sa mananc Multumesc

Răspuns Câştigător
| deadeutsa a răspuns:

Eu stiu o singura dieta eficienta pe care tata a folosit-o si a scapat de burta. (bine, dupa a pus-o la loc ca s-a pus pe mancat)
Deci. Incearca sa renunti cat de cat la paine, sau sa o mananci numai prajita. Fara prea multa grasime, carne. Incearca sa mananci cat mai putin, sa reduce din mancare. Mananci cat ai nevoie ca sa iti tina de foame 3-4 ore. Mai bine mananci de mai multe ori pe zi pana la 7 jumatate decat sa mananci la 8-9-10 mic dejunul la 3-4 pranzul si la 8 cina.
Incearca sa nu mai mananci dupa 7 jumatate iar daca mananci, sa faci vreo 20 de minute exercitii fizice.

| Sufletell explică (pentru deadeutsa):

Multumesc mult :* o sa tin cont de ce ai spus

1 răspuns: