| Luuuccciiiaaa a întrebat:

am achizitonat un apilator Braun, si am incercat sa ma epilez si nu pot suporta durerea in nici un fel, ce sa fac? ce sa folosesc? o crema, spray ceva crying am luat si spray anestezic dar nu functioneaza pe picioare sau in alte zone :-( astept cat mai multe raspunsuri utile si din proprie experienta funda+vot! care ma ajuta cu adevarat

Răspuns Câştigător
| byencutza95 a răspuns:

Salut! si eu ma fac cu epilatorul de vreo 2 ani si prima data m-a durut foarte, foarte rau. dar stiu ca pentru a-ti alina durerea ar trebui sa te speli inainte pe picioare cu apa calda, care inmoaie pielea, firul de par si nu te va mai durea atat de tare. incearca sa rezisti si vei vedea ca te vei obisnui cu timpul happy aaa si daca atunci cand te speli cu apa calda folosesti si un burete de baie, pielea va fi exfoliata si eventualele fire de par de sub piele vor iesi singure happy

3 răspunsuri:
| sonia7026 a răspuns:

Nu ai decat sa suporti durerea.Nu prea exista remedii, doar ai putea sa faci un dus inainte, dar sa te usuci bine... oricum dupa mai multe "sedinte" de epilat, pielea ta se va obisnui si durerea va disparea treptat.Toate trecem prin astahee hee...in speranta ca te-am ajutat, imi doresc o fundita cadoubatting eyelashes big grin

| Darkmind a răspuns:

Pai daca parul e prea mare automat are si radacina puternica si automat te doare rau, in cazu asta ia lama si atunci cand iese iar este mai mic si mai slab si nu te va mai durea asa de tare.

| sweetyangel a răspuns:

Addy nu-i adv...Dca iei lama devine si mai groslaughing)Io una asa stiu.De cand eram mai mica si ma epilam cu lama si ma certa mama.Sa nu apelezi niciodata la lama.si eu folosesc tot Braun si ma doare enorm. trebuie sa stau 2 ore sa ma epilez