| countingstars a întrebat:

Am aflat ca morcovul inchide putin nuanta pielii. Si as vrea sa stiu cam cati morcovi ar trebuie sa mananc pe zi si in cat timp se pot vedea efectele. Funda!winking

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu o inchide, e o prostie. Morcovii contin caroten care ajuta la obtinerea unui bronz rapid si de durata, dar morcovii mancati ca atare nu ajuta la nimic daca nu te expui la soare sau nu mergi la solar.

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Nu inchide nuanta pielii, o face portocalie.
Si trebuie sa mananci cantitati foarte mari de morcovi pe zi ca sa se intample asta.
Si nu se observa foarte tare, nu devii portocalie, pielea ta incepe sa aiba o tenta de portocaliu, atat.