| Amrita a întrebat:

Am auzit ca mascara maro e mai indicat pentru ca cel negru accentueaza prea tare ochii. Ma sfatuiti sa-mi iau maro?(Vreau un look cat mai natural)
Mersi :*:*

5 răspunsuri:
| jolie a răspuns:

In general rimelul maro e pentru ochi verzi combinat cu un fard ciocolatiu sidefat se vede natural si superdaca ai ochii verzi cumpara-ti cu increderewinking

| andalu a răspuns:

Poti avea un look natural si cu o mascara neagra, f buna care sa iti faca niste gene lungi si frumoase dintr-o singura aplicare fara a fi nevoie sa o folosesti in exces. Mie de exemplu nu imi sta bine cu mascara maro pentru ca am ochii negri.
Eu am incercat multe mascara insa cea ma buna(incomparabila cu unele de la Lancome sau Dior atat la calitate cat si la pret) mi se pare Extra super lash de la Rimmel.Am recomandat-o mai multor persoane si toate s-au declarat f multumite!

| titi_1218 a răspuns:

Buna! Daca esti blonda poti sa iti eai maro, dar maro vine mai mult daca o folosesti zi de zi iar daca te folosesti mai rar poti sa-ti eai negru iti pune in evidenta ochii si e frumos! si la fel poti avea un look natural si cu mascara negru.

| Amrita explică:

@ mihaela. da, am ochii verzi happy

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Draga mea, până la urmă nu contează culoarea, ci cantitatea. Dacă dai cu mult rimel se vede mai accentuat decât dacă dai cu mai puțin rimel. Așa că te sfătuiesc să iei maro și să dai foarte puțin. Până la urmă, dacă îți dorești un look natural, nu cred că ar trebui să dai cu mult rimel pe gene, nu? Oricum, el îți cam deteriorează genele.