| adela_5527 a întrebat:

Buna am auzit ca usturoiu este bun pentru cresterea parului este adevarat? daca da cum se foloseste si de cate ori pe saptamana? multumesc:*

3 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Usturoiul este bun impotriva caderii parului.dar vreau sa iti spun ca te vei capata cu un miros de care nu vei scapa asa usor.pentru cresterea parului nu am auzit ca ar fi bun, in schimb am folosit ulei de ricin pentru cresterea parului.nu era cine stie ce pentru ca eu am parul gras si trebuia sa ma spal si mai des decat de obicei.de cateva luni imi fac masti naturale ce contin :galbenus de ou, miere de albina si zeama de lamaie, rar ulei de ricin sau de masline si chiar am observat o imbunatatire.

| Asyul95 a răspuns:

Nu neaparat ca iti creste parul, nu lasa raceala sa te ademeneasca.Deci sa nu intelegeti gresit,usturoiul nu este un tratament, este sanatos si gustos celor care sau obisnuit cu el.
Usturoiul poti sa-l mananci cand iti este pofta sau iti creste pofta de mancare in sensul ca iti place si mai vrei usturoi obisnuindu-te cu el.
Mie-mi place si am parul lung! si nu datorita usturoiului. datorita ingrijiri.
Pieptanundu-l, spalandul (INGRIJINDU-L)
Ma bucur ca te-am ajutat
wave

| AnDrAdA_6020 a răspuns:

Eu nu am auzit de usturoilaughing dar tot ce se poate