| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy, am auzit. de la multi. ca sperma este buna pentru ten.:s...Este adevarat >? daca da la ce ajuta?
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu face bine la ten; poate cauza alergii si alte chestii de genul.
Sunt intrebari asemanatoare, cauta sa vezi.

9 răspunsuri:
| victorr_3274 a răspuns:

Intreaba o actrita porno.

| VadTot a răspuns:

Si daca ar fi buna ai fi dispusa sa.ti faci o masca?laughing)

| VadTot a răspuns:

Cand vine vorba de sperma, femeile pot avea reactii diferite: fie considera ca este ceva absolut normal si care poate fi discutat ca orice alt subiect, fie sunt retinute in a-si spune parerea sau pur si simplu le repugna total ideea de a vorbi despre asta.

Ceea ce este mult mai interesant, este faptul ca o mare parte din femeile care pretind ca nici nu vor sa auda despre astfel de subiecte, sunt printre primele care dau un click, pe ascuns, pe un articol ca acesta!

Asadar, dragele mele, m-am documentat si am aflat pentru voi 10 detalii 100% reale despre sperma!

1. Sperma este un bun antidepresiv

Femeile care fac sex fara prezervativ si isi lasa partenerul sa ejaculeze in interiorul vaginului sunt mai putin predispuse la depresii si migrene! De ce? Pentru ca sperma contine hormoni care influenteaza direct starile emotionale: estrogen, testosteron, lutropina, prolactina si prostaglandine.

In plus, pentru barbati este o imensa placere sa ejaculeze in interiorul partenerei lor, iar satisfactia este mult mai mare atunci cand ejacularea nu are loc intr-un prezervativ. De ce? Pentru ca instinctul de posesiune este mult mai mare!

Atentie insa! Nu incurajez sexul neprotejat! Poti renunta la prezervativ doar atunci cand aveti amandoi analizele la zi si sunteti impreuna de mai mult timp! Daca nu vrei nici sa ramai insarcinata, evident trebuie sa folosesti anticonceptionale.

2. Sperma este plina de elemente nutritive!

Poate credeai ca sunt povesti, dar sperma chiar contine zinc, acid citric, fructoza, proteine, sodiu, vitaminele C si B12.

Surpriza! Sperma contine si calorii! Asa ca ai grija cu dieta! 5 mililitri de sperma contin aproximativ 20 de calorii!
3. Milioane de spermatozoizi... chiar 200...

In functie de fertilitatea fiecarui barbat in parte, in timpul unei ejaculari sunt eliberati in jur de 200 de milioane de spermatozoizi. In fuga lor nebuna catre ovulul tau, este nevoie doar de unul singur ca sa ramai insarcinata! 1 din 200.000.000! Asa ca, tine minte acest lucru urmatoarea data cand faci sex fara prezervativ si nu folosesti un alt mijloc de contraceptie!

4. Sperma nu ajunge toata in acelasi timp in uter

In urma unui contact sexual fara prezervativ, dupa ejaculare, nu toata cantitatea de sperma isi incepe calatoria cunoscuta de noi toate. Odata ce este depusa in canalul vaginal, o parte din sperma se poate bloca temporar intr-o coagulare seminala sau intr-un cheag. Dar, enzimele o ajuta sa se elibereze, spre uter.

5. Sperma este vitezomana

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ajuta fetele naive sa o ia in gura mai usor.

| IgoToHellForThis a răspuns:

rolling on the floor).Da mai ales daca i'ei o portie zilnica si albeste dintii.-_- nu stiu daca ai pus aceasta intrebare la,, panarama'' sau e serioasa.Dar oricum nu cred ca se poate intampla asa ceva.

| OneGentleman a răspuns:

Pentru ten iti recomand cu aceeasi caldura o masca sau o cremea de fata de zi sau de noapte, referitor la...e buna la albirea dintilor in rest unda verde sa aiba ce si cu cewinking

| InnaBotezatu a răspuns:

Doamne! cum sa crezi asa cevarolling on the floor. Incearca sa vezi la ce te ajuta. si ne spui si nouarolling on the floor)