| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca sperma are particularitati benefice pentru ten? Am auzit si eu si ma macina curiozitatea. Ce stiti despre acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

Cred ca e ceva contra naturii. Ai sa mai gasesti leacuri de astea ( "terapia cu urina" - adica sa iti bei propria urina, mai sunt niste capsule ''mumio" despre care nu se stie precis din provin, dar e si varianta mumie, sau din gropi de excremente ale unor animale...). Cred ca sunt vreo 10000 de tipuri de creme, si sigur nu le-ai epuizat. Lasa varianta celor care ti-o recomanda...

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cica da si cica unele creme scumpe sunt facute cu extras din sperma. Nu am verificat niciodata si nici nu va recomand sa va lasati pacalite de baieti cu chestia asta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Aveti dreptate ca nu e nici o problema cu un partener stabil. Chestia e ca aici sunt numeroase adolescente usor bulversate si nu stiu exact cu cine vorbesc (scuze nekane). Am auzit mai multe cazuri de baieti care incercau sa-si convinga prietenele adolescente sa faca sex oral pe motiv ca: sperma face bine la ten. N-am nimic impotriva sexului oral, dar mi se pare incorect sa se foloseasca un astfel de argument. Alegerea e a fiecareia si nu trebuie profitat de adolescente naive (sau fraierute) pe care le isterizeaza si o urma de cos.
Si, @ psiho: nu ma deloghez, dar pot sa-ti spun ca eu fac alergie la contactul spermei sotului meu cu fata mea.

mlm
| mlm a răspuns:

Iti pot spune ca nu face bine, ci poate da reactii adverse, ceea ce se stie este faptul ca sperma in combinatie cu alti compusi chimici poate ajuta la tot felul de materii prime, cum de altfel este si cu placenta. Din pacate sperma nu este buna pentru asa ceva.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E o singura solutie ca sa aflam adevarul! Toate tipele cinstite, si cu respect fata de adevar, sa se delogheze, sa intre "anonim", si sa raspunda! CINSTIT! E buna ca "tenofin", sau nu? SAU?

| bubu_7778 a răspuns:

Si eu stiam ca sperma contine multe proteine care limpezesc tenul si il fac luminos. Iar in ceea ce priveste cealalta problema care s-a ivit cred ca atata vreme cat ai un partener stabil, cu care iti permiti orice nu vad nici o problema; pana la urma intr-o relatie stabila totul este permis atata vreme cat nu raneste nici un partener.

Alte răspunsuri
| cube a răspuns:

Atentie la ce? laughing)))

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Brigaela, mersi pentru promptitudine, chiar eram curioasa. daca voi incerca, cu siguranta sotul meu va fi "donatorul". dar si eu le recomand tinerelor acelasi lucru... stim cu totii ca baietii sunt in stare de orice, deci atentie mare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cube dragule, pai oare la ce? tu la ce te-ai gandit? chiar nu stii ce am vrut sa zic? eu cred ca da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut sunt fata, am o relatie stabila de cativa ani buni parerea mea este k sperma este buna pentru ten, zic asta din propia experienta pentru ca am incercat intr-o perioada cand aveam probleme cu tenul imi era uscat si aveam niste pete albe uscate care ma usturau cand foloseam crema obisnuita pentru ten uscat, asa ca m-am hotarat sa incerc cu sperma partenerului meu care a dat rezultate bune imi face tenul f fin si nu mai am nimic pe fata, sunt multumita.nu mi se pare ceva iesit din comun sa incerci asa ceva, mai ales dk ai o relatie stabila.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai depinde...la unii oameni poate da rezultate poate la unii nu.eu cred in asta ma gasiti pe id prince_bv92

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este ca trebuie sa manance baiatul (cu o seara inainte) niste fasole puternica cu niste carnati de casa grasi sa bea un litru de bere si dupa aia sa faca sex oral cu gagica lui sa finalizeze in gurita ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e adevarat ca prostitatele au ten urat, din cate stiu eu... ele se protejeaza, nu le-ar conveni clientilor insurati sa mearga acasa cu o boala si sa eu transmita nevestei.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate vad eu aici nu e nimeni care sa dea un raspuns concret adica, daca tot incerc sa iau o decizie o iau pe baza de procentaj si vad ca majoritatea rasspunsurilor sunt date la caterink, sexul e sex... oralul e oral femeile femei si prostituatele la fel nimk nu se schimba dar oamenii cel putin incearca sa afle cate ceva? oare cand va maturizati sa da-ti un raspuns concret : "e bun pentru ca., sau nu e bun pentru ca" acum v-a trebuii sa caut pe alte pagini...ptr ca aici nu am primit un raspuns concret., ba ca se lasa fetel pacalite ba ca sperma contine proteine si e buna, ba medicamente din urine si fecale.cred ca sigur altcineva va putea da un rasp concret daca nu voi reveni eu cu unul, revenitiva si voi si fiti la obiect

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la urma e bine sa folosesti sperma pentru ten sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tot ai incercat asa zisul tratament pentru fata cu sperma...cat timp se tine sperma pe fata?|

| cristyblondu a răspuns:

Sperma are proprietati curative si este buna pentru ten, pentru ca are in componenta albumina. In plus, crede-ne, vei fi rasplatita din plin pentru efortul tau.stirea ee luata de pe pro tv daca vreti puteti sa verificati fetele ca pe voi va intereseazawinking

| Alexemy83 a răspuns:

Exista multe povesti despre sperma. Iar in multe dintre acestea i se atribuie puteri miraculoase de vindecare. O fi adevarat?

Compozitia spermei

In medie, ejaculareacontine o lingurita de material seminal sau, cu alte cuvinte, de la 200 pana la 500 milioane de spermatozoizi. Cantitatea depinde si de varsta barbatului (barbatii tineri produc, in medie, mai multa sperma), de timpul de la ultima ejaculare si de durata ejacularii.

Deci ce putem gasi in aceasta lingurita? In intregul material seminal, numai 1% este sperma, principalele ingrediente fiind proteinele.

Restul de 99% este un lichid ce are functia sa protejeze si sa permita spermatozoizilor sa-si atinga obiectivul. Acesta contine: zahar, apa, vitamina C, acid citric, enzime, zinc, aminoacizi, magneziu si calciu.

Sperma ar fi potrivita pentru o dieta pe baza de proteine

Valorile nutritionale ale spermei se presupune ca sunt comparabile cu cele ale unui ou normal de gaina, care este, de asemenea, bogat in proteine si sarac in glucide. O ejaculare contine de la 5 pana la 7 calorii.

Asadar, daca ai vedea sperma ambalata frumos intr-un magazin, probabil ai cumpara-o. Nu-ti face iluzii, nu te poti ingrasa consumand-o (deci nu o poti folosi la cura de ingrasare) si nici nu poti inlocui cu ea orice alt deficit alimentar. Iar daca vrei sa vezi efecte miraculoase, cel mai probabil va trebui sa consumi cantitati enorme.