| Gulbahar a întrebat:

Buna! Am avut si eu "norocul" sa dau peste cineva de la Gloss-Agency, care efectiv a fugit dupa mine, cand a vazut ca ma intorc din drum; au inceput cuvintele de lauda si promisiuni de promovare cosmetice L'oreal si Vichy pentru cataloage sambata si duminica, cu plata (intre 50-80Euro) imediat dupa participare + cadou produsele promovate, apoi m-a invitat la sediu unde o duduie la inceput draguta, ulterior aroganta mi-a spus ca se incheie contract pe un an de zile (care se poate rezilia fara alte probleme daca nu mai doresc acea colaborare)si va trebui sa platesc decat 69lei, urmand ca apoi sa aiba loc sedinta foto pentru promovare pe site, etc. si un interviu cu sefa agentiei. Toate bune si frumoase, insa cand i-am zis ca eu deja am poze de promovare a spus ca trebuie realizate doar de ei - bun, nu ca ar fi asta o problema, dar cum nu stiam efectiv nimic despre aceasta agentie i-am zis ca nu-i pot da un raspuns pe moment, ca revin in alta zi (la care tipa deja si-a schimbat atitudinea, intrebandu-ma ce nu-mi convine, de ce sa ma mai gandesc, etc). Apoi am intrebat-o cand se incheie contractul - zicea ca se incheie pe loc si mi-a cerut cei 69lei; cand i-am zis ca nu am bani la mine mi-a zis daca nu cumva am card, sa iau de pe el si tot nu a renuntat pana nu i-am dat acont de 35 lei; mai mult, mi-a zis sa fac pozele chiar in acel moment, ca nu-mi trebuie pregatire speciala pentru poze. Mie nu mi-a vorbit de alte costuri....cand am ajuns acasa am vazut ca pe bonul fiscal scria rata taxa inscrieie... chiar iti cere sa dai 200Euro pentru album (cum am vazut in alte postari)? mi se pare total aiurea! La interviu cum e? Iti explica in detaliu termenii contractului, costuri (pentru album), comisioane, etc? Eu ma gandesc sa-i cer banii inapoi daca e vorba de costuri suplimentare - nu am de gand sa dau 200 Euro. Please, help me!

1 răspuns:
| carmen022c a răspuns:

Ar fi trebuit sa pleci inca de cand a insistat sa platesti pe loc 69 de lei! E clar ca ti-au luat banii cu japca!