| Danielahaaha a întrebat:

Buna.
Am cateva intrebari legate de postul de manichiurist.
1. Care este forma de colaborare pe care o aveti / ati avut-o cel mai des cu un angajator? 1. Salariul fix, 2. procent sau 3. salariu mini si procent?
2. Care este procentul pe care l-ati avut? ( daca nu sunteti in situatia asta si stiti pe cineva care lucreaza la procent, imi puteti spune va rog ce procent?

Vreau sa ma angajez si vreau sa fiu informata, sa nu ma pacalesc singura sad

Multumeeesc

1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu e bine sa lucrezi la procent pentru ca stiu manichiuriste care lucrau luni intregi fara sa primeasca un ban pentru ca putinii bani pe care ii faceau se duceau la salon. Cu procent lucrezi doar daca e un salon foarte cunoscut si undeva in centrul unui oras mare