| Raluu_5695 a întrebat:

am doua intrebari: 1.Am 13 ani si 1.45 m.sunt in clasa a 7a si eu zic ca sunt mica la inaltime si nu cred ca o sa mai cresc. Voi ce credeti?
2.Biaetilor le plac doar fetele inalte sau peste 1.65 m? Daca da, de ce? [scuze categoria]

17 răspunsuri:
| ana_5516 a răspuns:

Si eu am tot 13 ani, dar sunt mai inalta am in jur de 1, 65 poate mai mult, dar nu asta conteaza acum. Eu stiu ca am crescut repede intr-un timp scurt. Daca ai 1, 45 nu-i nimic rau, o sa mai cresti ceva pana pe la 14-15 ani (multi oameni spun ca daca nu ai parintii inalti nici tu nu esti inalt).

Baietii? Nu le plac doar fetele inalte. Si iti zic eu nu vor o fata mai inalta decat ei, asa ca nu te speria. Daca esti frumoasa nu trebuie sa iti faci probleme.

| push2gl a răspuns:

Asta este o obsesie cu inaltimea, greutatea. Daca un baiat te place te place pentru cum esti nu pentru cum arati

| sasha_2369 a răspuns:

Micuto happy nu iti face griji. Noi, fetele, crestem pana pe la 20 de ani, cam asa ceva.
De exemplu eu, care intr-a 8a aveam 1. 68. Acum, intr-a 11a, am 1. 71.
Baietilor le plac toate fetele, nu conteaza inaltimea. Pe de-o parte cele mici poate li se par mai atractive, intrucat par ca au nevoie de protectia unuia dintre ei. happy
Toate fetele sunt frumoase, nu conteaza ca-s mari sau mici de inaltime!

| BuburuzZzu` a răspuns:

Raspuns pentru prima intrebare:
Esti destul de scunda dar nu te dezcuraja. Apuca-te de un sport: volei sau handball. Acum depinde si de structura parintilor tai. Nu iti dace griji daca o sa ramai asa micuta de statura.
Raspuns la cea de-a 2`a intrebare:
Nu e neaparat. Uite, de exemplu eu am 14 ani si 1. 60m eu nu cred ca mai cresc si pana acum nici un baiat nu a fugit de mine.Deci, depinde de gusturi. Exista baieti si mai scunzi. Eu de exemplu prefer baietii pana in 1.75m.Parerea mea.
Nu te descuraja.
:*big hug
Fundita?

| Giulia_7179 a răspuns:

De crescut cresti pana la 18-20 ani depinde de organism.

Uite eu cunosc un cuplu care s-a casatorit :el aproape 2 metri si ea 1. 50-1. 60 deci nu conteaza asta. Ideea ii sa te mentii bine sa faci sport si sa mananci bine si sanatos happy

| SweetBabyGirl a răspuns:

De crescut cred ca mai cresti. mama si tatal tau sunt inalti? ca daca nu's n prea mai cresti.Si in legatura cu baietii, cauta si u baieti mai mici happy

Răspuns utilizator avertizat
| Millis a răspuns:

Da o sa mai cresti. Si nu neaparat baietilor le plac fetele inalte. big grin. oricum mie imi plac baietii mai inalti. big grin. Pana la 18 tot vei creste tongue

| rekinu94 a răspuns:

Depinde de baiat...fiecare baiat are genul lui de fata pe care ar vrea sa o aiba, la varsta de 13 ani nu esti deloc mica, ai rabdare o sa mai cresti...Sincer baietilor le plac fetele care rata bine, nu care sunt inalte sau scunde, asteapta si ai sa vezi ca ai sa mai cresti.

| yutsa a răspuns:

Stai ai doar 13 ani.Pana la 18 ce dispare glanda copilariei la fete ai timp sa cresti.Sa sti ca asta e si de genetica, daca parintii tai sunt scunzi tu nu ai cum sa fi inalta, nu? Si eu sunt la liceu.Vad in fiecare zi baieti de 1.80 cu o fata ce de are 1.50 zici ca e fratele mai mare cu sora mai mica.Dar acum na laughing nu cred ca inaltimea conteaza atunci cand iubesti si esti iubit nu? Cine te place, te place asa cum esti ^^.

| Gigs a răspuns:

Oricine creste pana la maxim 22 de ani. stai linistita ca o sa mai cresti, si daca esti micuta nu are nimicwinking

| Dex_6605 a răspuns:

Sunt baieti de inaltimea ta cu galeata dar nu-i neaparat ideea e sa te comporti bine si sa te faci placuta apoi vine si restul de la sine

| Alexandra_9002 a răspuns:

Ba normal ca vei creste happy depinde de baiat...

| zavoeanumariaiulia a răspuns:

Buna, eu am 11 ani si 1. 47 m.sunt in clasa a 4-tra si vreau sa iti dau un sfat. asta este o prostie a bailetilor! pentru mine nu conteaza sa fii inalt sau scund si nu ar trebui sa conteze nici pentru ei. daca cineva te place este pentru ca asa esti tu. si cu mine se comporta urat colegii mei pentru ca nu sunt ca ei niste copii cu fite, rai si figuranti, laudarosi, etc.fii mandra de cine esti. si bucurate de cine esti.

| amoraeliza a răspuns:

Intrebarea1:esti mica la inaltime dar sunt persoane care cresc greu pana la cam 16 ani si dupa isi dau drumul si cresc chiar foarte inalte, depinde de organism

| 92florenta a răspuns:

Ba da o sa mai cresti pentru ca cele care nu mai cresc se intimpla dintr-un motiv anume la intrebarea 2 eu cred ca depinde de baiat nu neaparat sa ii placa poti sa ai si 1. 32 m si nu conteaza!

| elavainvata a răspuns:

Raluca nu-ti fa probleme cu baieti pentru ca baieti sunt trecatori dar prietenele raman crede-ma asat am patit si eu si am ajuns la concluzia ca mai bine fara baieti decat cu