| Eooo98989898 a întrebat:

Auziti am 13 ani merg pe a 8 mau dat la 6 ani la scoala si sunt mica la inaltime am 1.45 cea mai mica din clasa si 40 de kg.am facut handbal, volei si tot nu ma inalt am si scolioza sau cum coloana mie nu in s ci in c. da nu cred ca acel lucru imi afecteaza coloana.as vrea sa stiu dc nu mai crescstraight face

1 răspuns:
| lorenutza11 a răspuns:

Pai poate daca tu spui ca ai 40 de kg la 1.45 m esti un pic durdulie dar nu trebuie sa iti faci griji ca nu esti obeza poti continua sportul si incearca sa faci niste abdomene sau alergari ca sa mai slabesti um pic si asa sunt unii oameni nu mai cresc in cel mai rau caz atunci cand esti mare poti sa porti tocuri de 10-15cm