| anonimusf001 a întrebat:

Bună!
Am folosit Bio-Oil pe aproape întregul corp. M-a ținut o luna aprox o sticla de 200 ml. Prima data am comandat de la farmacia Tei. Cand era pe terminate, voiam sa îmi comand iar, dar stocul era epuizat la farmacia tei. Am așteptat o săptămână, la fel tot epuizat. Am cautat pe alte site-uri și era la farmacia Dr. Max, dar stoc tot epuizat. Ok am găsit un site de cosmetice. Printre care și acest ulei. Dar denumirea lui este de Bi-Oil nu Bio-Oil și scrie în maghiara pe sticla și cutie, nu în romana, sau engleza. Întrebarea mea: Oare exista vreo diferența dintre cele 2? Eu totuși sper ca nu... Totuși parca difera puțin culoarea și mirosul.

Răspuns Câştigător
| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Am analizat cu atentie cele doua produse pe care le-ai atasat mai jos. Daca citeai descrierea cu atentie gaseai urmatorul mesaj:
„Notă: bi-Oil și Bio-Oil este același produs, de la acelasi producator si cu aceeași compoziție. Acesta este doar un nume comercial diferit, în funcție de distribuția în fiecare țară a UE."
Deci, concluzia este ca produsul este acelasi, si din urmatorul mesaj si din faptul ca am avut experiente anterioare cu nenumarate produse de la vichy bioderma care la fel, scrisul si denumirea era diferita dar, cand am sunat producatorul, acesta aspus ca denumirea difera de la o tara la alta.

| anonimusf001 explică (pentru mustafateke7):

Mulțumesc frumos, chiar nu am observat acea nota

| anonimusf001 explică (pentru mustafateke7):

Dar eu ma gândeam ca indiferent de tara, limba etc... Numele produsilui trebuie sa rămână același. La fel ca și la branduri, Nike, adidas, puma...

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă scrie în maghiară e foarte bine, e foarte bun.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Te-aș ruga să-mi trimiți link de la site-ul cu produsul "Bi-Oil" și cu unul de la "Bio-Oil".

| dmz123 a răspuns:

Eu imi iau de la ei https://www.crisalis.ro/......-corp.html si scrie Bio oil pe sticla