| Anghel_Beny_2000 a întrebat:

Am folosit pe o perioada indelungata de timp multe produse de aranjat parul (de a-mi face freza )si uscatorul de par in fiecare zi. SI ACUM AM AJUNS SA AM O MARE CHELIE IN CAP. si v-as ruga sa imi recomandati cateva metode naturiste sau chiar sampone pentru regenerarea parului. (Daca stiti ceva sampone bune pentru regenerare v-as ruga frumos sa imi spuneti cum sa le folosesc adica de cate ori pe saptamana sa ma spal cu ele pe cap ). Va multumesc anticipat... a si mai e de mentionat ca eu locuesc in Scotia

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi bine sa folosesti uleiul de masline/de ricin.
Incearca sa numai folosesti uscatorul de par/placa etc.
Fa ceai de urzica si spala parul.
La noi se mai foloseste gaz lampant cu usturoi pentru stoparea caderii parului.
Poti incerca la farmacie un produs pe baza de petrol.
https://elenaciucu.wordpress.com/......tal-plant/
O zi bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. te poti spala pe cap de maxim 2 ori pe saptamana, daca se poate o singura data 2.nu mai pune nimic pe par gen gel, spuma, fixativ 3. piaptana-l usor, foarte usor (nu trage de el sa-l rupi)4.nu mai folosi placa, uscator 5. fa-ti masti cu ulei de ricin si masline, galbenus de ou (cauta pe net masti pentru par), PETROLUL (este foarte bun pentru stimularea cresterii, se gasesc in farmacii neturiste combinatii de petrol si altele) 5. lucreaza din interior, adica scapa de mancarea nesanatoasa 6 fa sport, misca-te, orice exercitiu este bine venit! bafta!

| cristinaCristinutzaDaniela a răspuns:

Aplica ulei de ricin in zona in care nu mai ai par
Uleiul de ricin e foarte bun pentru cresterea parului.
Va trebui sa masezi foarte bine in acea zona.
Poti sa-l lasi cateva ore sau pana dimineata.