| anonim_4396 a întrebat:

Am iesit la cumparaturi si mi-am cumparat mai multe produse printre care o lotiune de corp si o apa de gura.
Lotiunea contine multe ingrediente si 3 parabeni.sad
Apa de gura contine alcohol (este chiar al doilea trecut)!
Credeti ca ar trebui sa arunc aceste produse. sincer cred ca sunt daunatoare...

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Apa de gura e Listerine?
Da, alcoolul face rau insa nu atat de tare incat sa ramai stirba doar pentru ca ai folosit acea sticluta.
In cazul cremei de corp, e ok...am si eu una cu 2 parabeni si nu mi-a cazut pielea, ba chiar am recumparat-o.
Nu sunt sanatoase produsele insa le poti folosi pana le termini ca e pacat sa le arunci. Data viitoare poti fi mai atenta la ingredientele lor.

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Alcoolu dezinfecteaza si este destul de bun.
Hm lotiunea aceea... mdaa parabenii nu-s buni, dar nu cred ca trebuie tocmai aruncata.
Ai mai multa grija data viitoare sa cumperi mai multe produse din plante naturale, incearca de la plafar

| Pufffx a răspuns:

Doamne fereste cum sa le arunci. In ziua de azi toate produsele contin E-uri sau agentii care pot dauna corpului chiar si cele de la plafar.

| QuiPp a răspuns:

Apa de gura e ok, multe au alcool, insa lotiunea cu parabeni(am citit undeva ca parabeni ar fi cancerigeni), cel putin sa nu o folosesti in exces.