| Alleeeeeeee a întrebat:

Am fost la mare si de cateva zile mi-au iesit pe corp (genunchi, cot, gat, burta) niste pete rosii. Am fost la doctor, si mi-a spus ca am urticarie acuta. Mi-a dat calciu, vitamina c, Aerius si lotiune mentolata..azi am luat a doua pastila de Aerius si petele nu s-au micsorat, nu au trecut. Credeti ca isi vor face efectul mai tarziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Si eu am avut problema asta cand am fost la mare. Mi-au aparut pete rosii pe tot corpul, cele mai multe pe piept. Mie medicul mi-a zis ca am facut alergie la alge (era plin de alge, intr-adevar). Sigur o sa iti treaca in 2-3 zile, mai ales daca iei si medicamente. Nu e ceva grav. Eu nu am luat nimic si tot mi-au trecut repede.

2 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Hei! Si mama mea are problema asta, doar ca la ea se manifesta mereu cand sta la soare, e ca o "alergie", sa spun asa. Nu-ti face griji, daca vei inceta cu statul la soare, totul va reveni la normal in cateva zile (de la sine). Sanatate multa!

| lSp3kTr4l a răspuns:

Salut pai daca ai fost la doctor stai linistit si asteapta 2-3 zile vezi cum se manifesta, dar daca doctorul ti-a dat ce trebuie sigur trece happy