| faaalyoana a întrebat:

Am nev de un sfat.
Vreau sa-mi cumpar niste cizme ugg. Dar nu originale, ceva mai ieftin dar care arata foarte bine.
O pereche costa cam 150-160 lei. Sunt groase imblanite si diverse culori.
Ideea e k sunt fake-uri dar sunt unele culori unde pe eticheta scrie ugg australia iar pe altele altceva...
Si nu inteleg, k mi-ar place sa-mi iau din alea care au eticheta de ugg... dar culoarea care-mi place scrie altceva...
Sa-mi cumpar sa nu-mi cumpar...
Imi plac la nebunie...am avut si anul trecut o pereche mai ieftine si mau tinut tot sezonu trecut.
Nu am bani de originale.Am mai vazut o pereche la mall la braila dar erau identice la material la cusatura la tot si scria ugg.costau 200 lei(si sigur nu erau originale nici alea)
Dar eu mi-as lua din oras de la mine. de ce scrie altceva si nu ugg pe toate cizmele? k doar nu sunt originale niciuna nica alta.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Foarte bun raspuns ai dat megamind03 si eu urasc aceste cizme, mai ales cand vad tot bucurestiul k ele. mie imi plac cizmele din piele. si niciodata nu as da bani pe ceva care sa ma tina doar 1 sezon. iar pentru tipa de mai jos eu zic sa stai relax ca nu exista originale la 118 ron

Răspuns utilizator avertizat
| Alecsoo a răspuns:

Eu am originale de la un amarat de magazin din focsani...pe ale mele scriepe spate CGM si sunt foarte imblanite
eu am dat pe ele 118 ron si le am de 2 ani aproape si inca le mai port si acum
bafta! funditapuppy dog eyes

| Muflă a răspuns (pentru Alecsoo):

>originale
>118 ron
hahahahahahahaha
*cough*
Revenind la subiect, mi-am luat anul trecut făcături din IDM. N-aveau talpă de papuc, nu intra apa-n ele, erau comode, călduroase şi nu alunecau pe gheaţă. Şi arătau binişor (am dat pe ele 160ron). Ideea e că trebuie şi să fii atentă la ce îţi cumperi, majoritatea oamenilor de-aici te sfătuiesc să nu-ţi iei fake-uri gândindu-se că o să te duci fix la ultimele cârpe cu talpa de burete şi scame pe bot. Există şi chestii acceptabile, nu toate imitaţiile arată ca scoase de la ghenă. Cât despre etichetă... de ce contează aşa mult? La urma urmei nu-s originale, de ce ai vrea să creadă lumea că sunt?

| capshunicuta a răspuns:

Buna! eu mi am luat ugg din sellgros braila, am dat 60 ron si sunt f imblanite si scrie spicy pe ele. acolo avea pe negru si crem. sunt foarte calduroase si usoarebig grin