| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Parul meu e foarte subtire. Imi cade si nu creste. Si de creste nubse observa deloc. Si cand vad fetele ca au parul pana la fund. Waah. Si eu as vrea..Am nevoie de sfaturi, masti naturiste care chiar functioneaza sau ceva de la farmacie. Orice.
Multumesc! Funda.

Răspuns Câştigător
| Albastric286albastric a răspuns:

In primul rand
Sanpon: eu ti-l recomand pe cel de la Gerovital anticadere, este foarte bun
Folosește ulei de ricin la rădăcină
Si la balsam îți recomand cu toată căldura sa folosești Keratina
Un sfat bun, tundeți vârfurile la fiecare anotimp (la 4 luni) după ce te speli pe cap nu îți tine părul in prosop, asa îți v-a cadea mai repede, te-as sfătui sa il ștergi cu prosopul puțin si după îl lași liber
Si cel mai important sa il ti cat mai des in coadă, dacă pe afară nu vrei, poartă-l in coadă acasă măcar
Sper ca te-am ajutat :*

2 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin sau sapun de casa

| LoredanaaBT a răspuns:

Si alimentatia e foarte importanta, am auzit ca patrunjelul ajuta.
Marea majoritate a fetelor cu parul lung, il au asa din cauza genei/genetica mostenita lor dar si ingrijirea este foarte importanta.
Parul meu trece de fund si crede-ma ca se ingrijeste greu, nu vei mai avea atat de mult volum la radacina pentru ca e greu si cum am mai zis e greu de intretinut se usuca foarte greu, nu e asa cum le vezi pe strada cu el despletit.
Variante sunt multe pentru a-l face sa creasca dar acum trebuie sa gasesti remediul care functioneaza pentru tine, pentru ca toate femeile sunt diferite si reactionam diferit la anumite tratamente.